Ana Sayfa Urfa Haberleri Bakan Çelik:"Artık Akan Gözyaşı Dinmeli."

Bakan Çelik:"Artık Akan Gözyaşı Dinmeli."

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 30 yıldır devam eden terör sorununun bitmesi için önemli adımlar atıldığını belirterek, "Artık akan gözyaşı dinmeli."

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2013 Perşembe 16:18
Bakan Çelik:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 30 yıldır devam eden terör sorununun bitmesi için önemli adımlar atıldığını belirterek, "Artık akan gözyaşı dinmeli. Bu terör belasının sonlanması konusunda üzerimize düşeni yapmak zorundayız" dedi.

seçim bölgesi Şanlıurfa'da temaslarını sürdüren Bakan Çelik, sabah saatlerinde Şanlıurfa Genç İşadamları Derneği üyeleriyle bir araya geldi. AK Parti iktidarı döneminde, dünyada yaşanan krizlere rağmenTürkiye'nin büyüdüğünü anlatan Bakan Çelik, ülkeye ayak bağı olarak gördükleri terör sorununun çözümü için de gelinen noktanın önemli olduğunu ifade etti.

Türkiye'de güzel gelişmelerin yaşandığını anlatan Bakan Çelik, terör sorununun çözümü ve akan gözyaşının dinmesi gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu:

"30 yıldır Türkiye'ye ayak bağı olan terör meselesinde gelinen noktanın çok önemli olduğunun bilincindeyiz., Artık bu gözyaşı dinmeli diyoruz. Bu enerjimizi içeride tüketen, bizim tarihimizle, bizim değer yargılarımızla bağdaşmayan bu terör sorunu sona ermelidir. Şu anda 'terörün hedefi nedir' diye birilerine sorsanız, ne söyleyebilecekler. Kalkınma, hizmet, insanları eşit olarak görmek, hak, hukuk her şey var. Peki nedir, ne isteniyor? Bir gerekçe belki 10, 20 yıl önce vardı ama Türkiye artık demokratikleşiyor, gelişiyor, büyüyor. Artık 'şu gerekçe' diyebileceğiniz konu başlıkları çok çok azalmıştır. Ama maalesef kan kaybetmeye, bu alanda gözyaşı dökmeye devam eden bir Türkiye'nin bu şekilde yoluna devam etmesi doğru değil. Bunu doğudaki, batıdaki, kuzeydeki bütün vatandaşımız da ifade ediyorlar."

Bakan Çelik, açıklamalarının ardından Bamyasuyu Mahallesi'nde bulunan Sebze Hali'ni dolaştı. Halde bulunan esnafla sohbet eden ve sorunları dinleyen Bakan Çelik, daha sonra çeşitli açılışlara katılmak ve temaslarda bulunmak üzere Hilvan İlçesi'ne hareket etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da güvercin sevgisi mesleğe dönüştü

Urfa'da güvercin sevgisi mesleğe dönüştü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık