Ana Sayfa Urfa Haberleri BAKAN ÇELİK’E SUNULMAK ÜZERE ÇİFTÇİ SORUNLARINI RAPORLAŞTIRDI

BAKAN ÇELİK’E SUNULMAK ÜZERE ÇİFTÇİ SORUNLARINI RAPORLAŞTIRDI

Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Gıda Tarım ve Hayvancılı Bakanı Faruk Çelik ile görüşme öncesi toplanarak çiftçi sorunlarını rapor haline getirdi.

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2016 Cuma 05:24
BAKAN ÇELİK’E SUNULMAK ÜZERE ÇİFTÇİ SORUNLARINI RAPORLAŞTIRDI

Hikmet İpar başkanlığında toplanan koordinasyon kurulu, oluşturduğu 11 maddelik çiftçi sorunlarına ilişkin raporu ilk görüşmede Şanlıurfa Milletvekili Gıda Tarım ve Hayvancılı Bakanı Faruk Çelik’e sunacak. Raporda çiftçilerin karşıya karşıya kaldığı, elektrik, sulama, TMO siloları, Çukobirlik faaliyetleri, ürünlere uygulanan destekleme miktarı gibi konulardaki sorunlar Bakan Çelik’e sunulmak üzere hazırlandı.

Merkez ziraat odası olarak toplantıda bulunan Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Şanlıurfa’dan milletvekili seçilen Sayın Faruk Çelik’in Gıda Tarım ve Hayvancılı Bakanı olması çiftçilerimiz için büyük bir şans olduğunu daha önce dile getirdiğini belirterek, ‘Sayın bakanımızın bu ilk ziyareti bizleri çok memnun etmiştir. Gıda Tarım ve Hayvancılı Bakanı Sayın Faruk Çelik’in Şanlıurfa’dan seçilmesinin avantajını kullanmak için elimizden geleni yapacağız. Ve çiftçilerimizin sorunlarının çözüme kavuşturulması için birlikte uyum içerisinde çalışacağız’ dedi.

Toplantıya Başkanlık yapan Hillvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar toplantıda alınan kararları ve çiftçi sorunlarını Bakan Çelik’e sunacaklarını söyledi.

İpar, ‘hükümetin kurulmasının ardından Şanlıurfa Milletvekili Gıda Tarım ve Hayvancılı Bakanı Sayın Faruk Çelik kentimize ilk ziyaretini gerçekleştirmesi bizler için gerçekten önemli. Bu yüzden Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu olarak belirlediğimiz 11 maddelik sorun başlıklarını Sayın Bakanımız Faruk Çelik’e sunacağız’ dedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık