Ana Sayfa Urfa Haberleri Bakan Çelik'in Fakıbaba değerlendirmesi

Bakan Çelik'in Fakıbaba değerlendirmesi

Çalışma ve sosyal bakanı Faruk Çelik, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın AK Parti’ye geçişini Kanal Urfa Ana Haber bülteninde değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2013 Çarşamba 00:30
Bakan Çelik'in Fakıbaba değerlendirmesi

Çalışma ve Sosyal Bakanı Faruk Çelik, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın AK Parti’ye geçişini Kanal Urfa Ana Haber bülteninde değerlendirdi.

Başkan Fakıbaba’nın partiye geçmesinde hiçbir pazarlığın söz konusu olmadığını belirten Bakan Faruk Çelik, “Belediye Başkanı Fakıbaba, Başbakandan özür diliyor. Geçmişte bir takım hatalar olmuştur. Bu dönemi iyi değerlendirmek lazımdı. Partimiz bu konuyu değerlendirdi ve Fakıbaba’nın partiye geçişine izin verdi. Geçmişi ha bire konuşmak çok da doğru değil.  Fakıbaba, kendisine yapılan ve kendisinin de yaptığı yanlışlar olduğunu söyledi.  Fakıbaba’nın partiye geçmesinde kesinlikle pazarlık söz konusu olmadı. Yuvaya dönmek istediğini söyledi ve partiye geçti. Hiçbir ayak oyunu olmadı ve hizmet için AK Parti’ye geldi. Başbakana ve partiye büyük bir teveccüh vardır. Güneydoğu’da ve Urfa’da kardeşlerimizle kucaklaşmak istiyoruz. Herkesle kucaklaşmaya hazırız” dedi.

Ana Haber spikeri Mehmet Mahmutoğlu’nun “Şanlıurfa Belediyesi borçlu belediyeler arasında yer alıyor. Bundan sonra bu borçlar nasıl olacak?” sorusuna Bakan Çelik, “Sosyal Güvenlik Kurumu’na borcu var. Partiye geçti diye borcunu göz ardı edemeyiz. 10 milletvekili arkadaşımız gözetliyor. Geçmişe dönük konuşmanın Urfa’ya hiçbir faydası olmaz. Hesap kitap kesinlikle yoktur. Siyasette sorumluluk alanların herkesi kucaklaması gerekiyor. Şanlıurfa marka şehir olma yolunda ilerleyecektir” diye cevapladı.

 

 

 

kaynak: kanalurfa.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star