Ana Sayfa Siyaset BAKAN ÇELİK'TEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR. (VİDEO)

BAKAN ÇELİK'TEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR. (VİDEO)

Bakan Faruk Çelik Şanlıurfa'da katıldığı TV Programında Gündemi ve Şanlıurfa’yı değerlendirdi

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2012 Pazar 09:40
BAKAN ÇELİK'TEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR. (VİDEO)

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik gündem özel programında Şanlıurfa ve gündemi değerlendirdi. Programda Bakan Çelik tutuklu milletvekili İbrahim Ayhan’ı cezaevinde ziyaret ettiğini belirtirken Belediye Başkanı Fakıbaba ile ilgili olanakta çarpıcı açıklamalarda bulundu ve belediye başkanı adayı olmayı düşünmediğini söyledi.

 

Kanal Urfa’nın ortak yayınla sunduğu Gündem Özel programında Kanal Urfa Genel Müdürü Ferhat Özer ile Haber Müdürü Kadir Çelikcan ve Güneydoğu Televizyonundan Ömer Kapaklı’ya konuk olan Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, gündem ile açıklamalarda bulunurken merak edilen konulara da açıklık getirdi.

 

Gündem Özel programında Şanlıurfa sınırlarındaki çatışmalar, açlık grevleri, büyükşehir yasası ve projeler hakkında sorulan sorulara içtenlikle cevap veren Bakan Faruk Çelik, belediye başkanlığını düşünüyor musunuz sorusuna “uzaktan kumandalı başkan olmam” diyerek düşünmediğini söyledi.

 

Tutuklu Vekil İbrahim Ayhan konusuna da değinen Bakan Faruk Çelik tutuklu vekili cezaevinde ziyaret ettiğini hiçbir konuda ayrım yapmadıklarını söyledi.

 

Sözleşmeli personel ile taşeron işçiler ile ilgili olarak sorulan soruya cevap veren bakan faruk çelik bu dönem içerisinde gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.

 

Ceylanpınar sınırındaki çatışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Faruk Çelik Türkiye olarak önlemlerini aldıklarını Suriye’ye 2 nota verdiklerini söyledi.

 

Büyükşehir Yasası ile ilgili olarak ta Bakan Çelik, Şanlıurfa’nın çağ atlayacağını Şanlıurfa’dan daha ilerde olan şehirlerle yarışacağını söyledi.

 

Programda Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Fakıbaba ile ilgili olarak ta çarpıcı açıklamalarda bulunan Bakan Çelik, Fakıbaba’nın kendilerini açılış ve temel atma törenleri ile zorlaması gerektiğini fakat geçen dönemde bunu görmediğini söyledi.

 

4 yılda 400 projede sapmanın olmadığını daha iyi bir Şanlıurfa için çalıştıklarını söyleyen Bakan Çelik, hizmet için burada olduklarını söyledi.

 

 

 

 

kaynak: sanliurfaolay.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz HDP'den terör saldırısına kınama

HDP'den terör saldırısına kınama

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star