Ana Sayfa Siyaset Bakan Çelik'ten Urfalılara Hakaret Gibi Cevap

Bakan Çelik'ten Urfalılara Hakaret Gibi Cevap

"ithal Bakan" söylentilerine ilişkin, "Şuna alınganlık gösteriyorum; bu kadar sorunlar neden birikmiş ki bu Şanlıurfa'da? Keşke hepsini halletseydiniz de bize gerek kalmasaydı" dedi.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2011 Salı 03:43
Bakan Çelik'ten Urfalılara Hakaret Gibi Cevap
Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'dan milletvekili adayı gösterilmesinin ardından bazı çevrelerin kendisine yönelik, "ithal Bakan" söylentilerine ilişkin, "Şuna alınganlık gösteriyorum; bu kadar sorunlar neden birikmiş ki bu Şanlıurfa'da? Keşke hepsini halletseydiniz de bize gerek kalmasaydı" dedi. Çelik, Şanlıurfa'daki temasları çerçevesinde ticaret borsasını ziyaret etti. borsa Başkanı Mehmet Kaya tarafından karşılanan Çelik'e, tarım alanında yapılan yatırımlar ve yaşanan aksaklıklar konusunda bilgi verildi. Burada bir konuşma yapan Devlet Bakanı Çelik, Türkiye'nin istikrarı yakalamış bir ülke olduğunu belirtti. Avrupa'da, sermayenin olduğunu fakat kullanacakları yer bulamadıklarını ifade eden Çelik, "Dünya piyasalarında pazar arayışı içinde Avrupa sermayesi. Bir atalet, bir yorgunluk, bir bıkkınlık, bir bezginlik var, doyuma ulaşmışlık var. Dolayısıyla buradaki bu aktivite ve gayretler inanıyorum yabancı sermayenin de Türkiye'ye, dolayısıyla Şanlıurfa'ya girişini sağlayacaktır. Kaldı ki kendi öz sermayemizin, sermayedarlarımızın buradaki tarım potansiyelini değerlendirme konusunda önemli görev alacaklarına inanıyorum" diye konuştu. Türkiye'nin, sağlıklı ve düzgün bir gidiş içinde olduğunu, tarım ve hayvancılık anlamında, birey anlamında ve lokal anlamda bazı sıkıntılar yaşansa da genel politikalar anlamında doğru şeylerin yapıldığına inandığına değinen Çelik, şunları kaydetti: "Şöyle bir gözden geçirdim. Son 8 yıl içerisinde aslında Tarım Kanunu olmayan bir Türkiye vardı. Türkiye, Tarım Kanununa kavuştu. Yoğun bir şekilde Tarım Sigortası Kanunu'ndan tutun da, 10-12 tane temel kanun çıkarılmış oldu. Bu önemli bir altyapı idi. üretimde havza bazlı sisteme geçilen bir süreci yaşıyoruz. Şanlıurfa'da nüfusun yüzde 45'inin kırsalda olması önemli. Türkiye'de böyle kaç şehir var bilemiyorum. Ülke genelinde ağırlık şehir merkezinde yaşarken Şanlıurfa'da nüfusun yüzde 50'ye yakınının kırsalda olması anlamlı bir mesajdır. "

-"BİRLİK VE BERABERLİK"-
Devlet Bakanı Çelik, yeni dönemde Şanlıurfa'da siyasi anlamda birlik ve beraberliği sağladıklarını dile getirdi. "yeni dönemde birlik ve beraberlik içerisinde çalışma ortamını sağladık, hedefimiz birliğin, bütünlüğün yanında çalışmak, üretmek ve sorunlara parmak basmak, çözünceye kadar da onun üzerinde durma iradesini ortaya koymaktır" diyen Faruk Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu konuda bir endişeniz olmasın. Bazen konuşuyorlarmış arkadaşlar, 'ithal Bakanmış' Nereden ithal olduysak, bilemiyoruz. Ne Nahçivan'dan ne Batı Trakya'dan geliyorum. Bunlar ucuz şeyler, kapının dışına koyalım. Gerçi siyasi süreç yaşıyoruz bunlara da saygı duymak lazım. Bu demokratik olgunluğu da hepimizin göstermesi lazım. 'Başım gözüm üstüne' diyorsunuz ya hakikaten önemli değil. bireysel olarak alınganlık falan değil, şuna alınganlık gösteriyorum; bu kadar sorunlar neden birikmiş ki bu Şanlıurfa'da? Keşke hepsini halletseydiniz de bize gerek kalmasaydı. Ama şeref duyacağız, sizin sorunlarınızı çözmekten, Şanlıurfa'nın sorunlarını minimize etmekten şeref duyacağız. " Sorunların özerine gideceklerini vurgulayan Çelik, "Çözünce de kucaklaşacağız inşallah, bundan da kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu. Bakan Çelik'in konuşması sırasında toplantı salonunda bulunan bazı üyeler, "Bakanım sizinle gurur duyuyoruz, iyi ki geldiniz" dedi. Daha sonra Ziraat Odası Başkanlığına geçen ve burada Oda Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşerek, sorunlarını dinleyen Çelik, AK Parti iktidarı döneminde tarım alanında yapılan yatırımlara değindi. Faruk Çelik, GAP Tarım satış Kooperatifi ve Cullap Sulama Birliğini ziyaret ettikten sonra partisine ait iki Seçim bürosunun açılışını yaptı, sonra da AK Parti İl Başkanlığına geçti. 

(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Emekli milletvekillerine rekor maaş!

Emekli milletvekillerine rekor maaş!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık