Ana Sayfa Eğitim BAKAN DİNÇER OKULLARA YAPILAN SALDIRIYI KINADI

BAKAN DİNÇER OKULLARA YAPILAN SALDIRIYI KINADI

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, terör örgütünün okullara saldırmasını acizlik olarak değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2012 Perşembe 05:31
BAKAN DİNÇER  OKULLARA YAPILAN SALDIRIYI KINADI

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, terör örgütünün okullara saldırmasını acizlik olarak değerlendirdi. Bakan Dinçer, "Okullarımızı öğretmen, veli ve öğrencilerimizle koruyacağız." dedi

Harran Üniversitesi akademik yılı açılışına katılmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Şanlıurfa Valiliği'ni ziyaret etti. Girişte şeref defterini imzalayan Bakan Dinçer, programı ile ilgili kısa bir değerlendirmede bulundu. Ardından soruları cevaplayan Dinçer, terör örgütünün okullara saldırmasını sert dille eleştirdi. Velileri okula sahip çıkmaya davet eden Bakan Dinçer, sorunu veli öğretmen ve öğrencilerle çözeceklerini söyledi. Saldırıları acizlik olarak değerlendiren Bakan Dinçer, açık savaş hallerinde bile hastane, okul ve camilere saldırının olmadığını vurguladı. Dinçer, saldırganları beşeri değerlere sahip olmamakla eleştirdi.

'Terör saldırıları üzerine yeni güvenlik tedbirleri alınacak mı?' sorusu üzerine Bakan Dinçer, şunları söyledi: "Saldırıları şiddetle kınıyorum, ama güzel tarafı da var. O da şu: Bu saldırılar karşısında gördüğünüz gibi öğrenciler, veliler ve öğretmenlerimiz karşılık veriyorlar. Şemdinli'de okulu yakanları velilerimiz protesto etti, itiraz etti, direndiler. Diyarbakır'da öğretmenlerimiz, öğrenci ve veliler tavır koydular. Biz elimizden geldiğince güvenlik tedbirleri alıyoruz, ama her halukarda öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin okullarına sahip çıkması halinde bu sorunları çözeceğimize inanıyorum."

Gün içinde ilin eğitim sorunları ile ilgili kapsamlı bir toplantı yapacaklarını dile getiren Dinçer, Akçakalesorununu ayrıca değerlendireceklerini ifade etti. Bakan Dinçer daha sonra Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'in makam odasına geçti. Burada yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından Dinçer, Harran Üniversitesi akademik açılış törenine katılmak üzere Osmanbey Kampüsü'ne geçti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Kurumsal

İçerikYukarı Çık