Ana Sayfa Urfa Haberleri Bakan Eker'den Ceylanpınar Ziyareti

Bakan Eker'den Ceylanpınar Ziyareti

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine geldi.

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2013 Perşembe 00:43
Bakan Eker'den Ceylanpınar Ziyareti

Bakan Mehdi Eker, Ceylanpınar halkının ve TİGEM sınırları içerisinde mültecilerin barındığı Telhamut çadır kentinde bulunan Suriyelilerin bayramını kutlamak içinCeylanpınar'a geldi. Bakan Eker, öncelikle Ak Parti ilçe başkanlığına gelerek partililerle bayramlaştı. Eker, partililere yönelik konuşmasında, "Adına barış ve kardeşlik projesi dediğimiz çözüm meselesi yönünde cumhuriyet tarihinde en önemli adımı ve inisiyatifi Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve kabinesinde bulunan hükümeti gerçekleştirdi" dedi.

Konuşmanın ardından Bakan Eker, beraberinde bulunan heyetle birlikte Telhamut çadır kentine giderek, orada bulunan Suriyeli sığınmacıların bayramlarını kutlayıp, sıkıntılarını dinledi. Çadır kentte bulunan bir grup Suriyeli, bazı ihtiyaçlarının giderilmediğini iddia ederken, Bakan Eker ise, sorunlarının kısa sürede çadır kentte bulunan yetkililer tarafından giderileceğini ifade etti.

Çadır kentte çeşitli birimlerde çalışan personelin bayramlarını kutladıktan sonra çadır kentten ayrılarak TİGEM'e geçen ve TİGEM Ceylan Konuk Evi'nde onuruna verilen yemeğe katılan Bakan Eker, daha sonra helikopterle ilçeden ayrıldı. Bakan Eker'e; Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcanve diğer yetkililer de eşlik etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star