Ana Sayfa Urfa Haberleri Bakan Faruk Çelik, seçim gezisinde

Bakan Faruk Çelik, seçim gezisinde

- Çelik, Şanlıurfa'da sürdürdüğü seçim çalışmaları kapsamında Yeni Hal Pazarı esnafını ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2011 Çarşamba 12:21
Bakan Faruk Çelik, seçim gezisinde
Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’da seçim geziliri sırasında yaptığı konuşmasında, siyasetçi ile politikacı ayrımını iyi yapmak gerektiğini belirterek, “Siyasetçi, sözünün eri adamdır, politikacı şu mekânda konuştuğunu dışarıda unutan, şu mekânda konuştuğunu sigara paketine yazıp dışarı çıktığında paketi çöp kutusuna atan adamdır” dedi.

     Çelik, Şanlıurfa'da sürdürdüğü seçim çalışmaları kapsamında Yeni Hal Pazarı esnafını ziyaret etti. Burada Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Faruk Akbaş tarafından karşılanan Çelik'e, esnafın sorunlarıyla ilgili bilgi verildi. Daha sonra esnaf temsilcileriyle bir toplantı yapan Faruk Çelik, Şanlıurfa'da bulunduğu 1, 5 aylık dönem içerisinde birçok sorunu çözüme kavuşturduklarını söyledi.

     Bundan sonraki süreçte de sorunların takipçisi olacaklarını ifade eden Çelik, “Siyasetçi ile politikacı ayrımını iyi yapmak lazım. Siyasetçi, sözünün eri adamdır; politikacı, şu mekânda konuştuğunu dışarıda unutan, şu mekânda konuştuğunu sigara paketine yazıp, dışarı çıktığında paketi çöp kutusuna atan adamdır. Yıllarca Türkiye'nin zamanını, politikacılar işgal ettiler, çok zamanımızı çaldılar ama çok şükür ki belli dönemlerde de siyasetçiler yönetti. 9 yıldır Türkiye'de siyasetçiler ülkeyi yönetiyor, onun için Türkiye'nin çehresi değişti, onun için Türkiye'nin itibarı arttı, onun için Türkiye'nin güzellikleri ortaya çıktı. Şanlıurfa'ya bakan gönderildi, Mersin'e bakan gönderildi, İzmir'e bakan gönderildi, biraz sorunlar yaşadığımız illerde Sayın Başbakanımız yanında bulundurduğu arkadaşlarına dedi ki; ‘gidin bu illerde vatandaşlarla bütünleşin, AK Partinin ne olduğunu, icraatlarının ne olduğunu, nasıl anlaşılması gerektiğini anlatın. Sıkıntılar var, Şanlıurfa'da. Siyaseten de sıkıntılar yaşanmış. Bu dönem, derlenip toparlanma, icraatları hayata geçirme, sorun çözme dönemidir. Onun için zaman kaybına hiç tahammülümüz yok. Beni tanımak istiyorsanız 1-2 telefonla öğrenebilirsiniz. Benimle ilgili söyleyebileceğim tek bir şey var, ben operasyon adamıyım. Şunu bilmenizi istiyorum: Problemin üzerine dikine gider, arkadaşlarımızla birlikte çözüme kavuştururuz” diye konuştu.

Ödenek yetişti

     Şanlıurfa'nın önemli bir turizm potansiyeli bulunduğunu ve bunun harekete geçirilmesi gerektiğini de ifade eden Çelik, Göbeklitepe Ören yeri, Eyyüp Nebi beldesi, Halfeti ve Birecik ilçelerinin sahil düzenlemesi ile Urfa Kalesi'nin ışıklandırılması gibi bazı projeler için Maliye Bakanlığının birkaç gün önce 10 milyon lira ödenek çıkardığını belirtti.

Ödül süprizi

     Bu arada "Mebus Haber" ve "Time Dergisi" tarafından "Yılın Siyaset Adamı" ödülüne layık görülen ancak Ankara'da yapılan ödül törenine gidemediği için Olay TV Yöneticisi Mehmet Çatakçı tarafından Şanlıurfa'ya getirilen ödül, Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Faruk Akbaş'ın yaptığı sürprizle Bakan Çelik'e verildi.

BARO’ya ziyaret

     Devlet Bakanı Faruk Çelik, daha sonra Şanlıurfa Adliyesine giderek BARO’yu ziyaret etti ve BARO Başkanı Av. İrfan Güven'le makamında bir süre sohbet etti.

     Bakan Çelik, BARO Başkanı Av. Güven’den yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aldı ve Yeni Anayasa konusunda bilgi alışverişinde bulundular..

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star