Ana Sayfa Türkiye Bakan Şahin: Fevziye Cengiz polisleri tahrik etti

Bakan Şahin: Fevziye Cengiz polisleri tahrik etti

İzmir Karabağlar Polis Merkezi'nde polislerin Fevziye Cengiz’e yönelik şiddeti değerlendiren Bakan İdris Naim Şahin, olayı "tahrik sebepleri"ne bağlandı.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2011 Pazar 16:26
Bakan Şahin: Fevziye Cengiz polisleri tahrik etti
İzmir Karabağlar Polis Merkezi'nde polislerin Fevziye Cengiz’e yönelik şiddeti değerlendiren Bakan İdris Naim Şahin, olayı "tahrik sebepleri"ne bağlandı.

Konya Emniyet Müdürlüğü'ne alınan araçların teslim töreninde konuşan Şahin, İzmir Karabağlar Polis Merkezi'nde polislerin Fevziye Cengiz’e yönelik şiddetini "tahrik sebepleri"ne bağladı.

Fevziye Cengiz'in polisleri tahrik ettiğini iddia eden Şahin şöyle konuştu:

"Bir hanımefendiye görevi gereği müdahil olan personelimiz, tahrik sebeplerini bir tarafa bırakıyorum, onaylamadığımız bir tutum ortaya koymuşlardır. Kendilerine sorulduğunda diyecekleri çok şeyleri, izahatları vardır ama bizi tatmin etmez, etmemiştir de. Ertesi gün olay ilgili savcılığa intikal etmiştir. Savcılık takibatını başlatmıştır. Bu personellerimiz şüpheli ve sanık durumuna düşmüşlerdir. Bakanlığımız 17 Temmuz'da disiplin ve idari soruşturmayı başlatmıştır. Bu olayın şüphelilerine, o görevlilere hukukun öngördüğü cezanın ötesinde bir ceza mı verelim. Yani İzmir Konak Meydanı'na dar ağacı kuralım personeli dar ağacında asalım mı? Ne isteniyor. İşin orta yerinde durup doğruları bir tarafa, yanlışları bir tarafa koymak anlayışına ne zaman gelebileceğiz. Belki de henüz halledemediğimiz konulardan bir tanesi de budur.

Hayatına kast edilen kadın örneği yok mu? Soruyorum. Karabağlar'daki olayı tasvip etmiyoruz. Kaset yayınlandıktan sonra görevlileri görevden uzaklaştırdık. Özür de diledik, İzmir Valiliği üzerinden. Ben de özür diliyorum. Bu olay Türkiye'ye yakışmıyor doğrudur da Türkiye'ye yakışmayan başka olaylar yok mu? Onları neden görmüyoruz."

ANF
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık