Ana Sayfa Urfa Haberleri BAKAN YILDIZ ŞANLIURFA’DA

BAKAN YILDIZ ŞANLIURFA’DA

Dün akşam uçak ile Şanlıurfa GAP Havaalanına gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ı Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve daire amirleri karşıladı.

Giriş Tarihi: 9 Mart 2012 Cuma 04:35
BAKAN YILDIZ ŞANLIURFA’DA
Bakan Yıldız bugün de DSİ Konferans Salonunda düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına katılarak kentte yaşanan enerji sorunu ile ilgili istişare toplantısına katıldı.
Bakan Yıldız’ın yanı sıra toplantıya, Bakan Yardımcısı Hasan Murat Mercan, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, TEDAŞ Genel Müdürü Haşim Keklik, EPDK Yetkilileri, Şanlıurfa Milletvekilleri, kaymakamlar ve vali yardımcıları, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sulama birlik başkanları, muhtarlar ve ilgili daire amirleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Bakan Taner Yıldız’ın katılımıyla Şanlıurfa’da yaşanan enerji sorunu ile ilgili istişare toplantısı için bir araya geldiklerini söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ise,  Şanlıurfa’ya 200 milyon TL’lik yatırım yapıldığını ve  Atatürk Barajında 2 bin 700 MWA enerji üretildiğini söyledi. Bor ile ilgili gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Bakan Yıldız, “Bor’un stratejik bir önemi var, bunu özelleştirmeyeceğiz. Hatta daha fazlası tapulu arazileriniz içinde bile bor bulunsa bu devletindir. Gerekirse burayı kamulaştırır, gerekirse evinizi kamulaştırır sahibi olur bu kadar önemli. Borun işlemesi ve işletilmesine devretmeden işlemek istiyoruz.
Şanlıurfa’da güneş enerjisi ile ilgili tabi bir zenginlik olduğunu söyleyen Bakan Taner Yıldız, “Tarım arazilerine bir zarar vermeden mera alanını kaybetmiş arazilerin değerlendirilmesi ile ilgili çalışmamız var. Bunu yapmak hem Urfa’nın hem ülkenin zenginliğini ortaya çıkarmak gerekir. Bu yıl çalışmalarımızı herkes görecek. “ diyerek konuşmasını sürdürdü.
Tarımda resmi olan her abonenin hizmetinin karşılamak kendilerinin görevi olduğunu ifade eden Taner Yıldız, abone olmadan kaçak kullanılması halinde dürüst vatandaşların hakkına geçildiğini kaydetti.
Bakan Yıldız’ın konuşmasının ardından toplantıya katılanlar Şanlıurfa’da yaşanan enerji sorunu ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Öte yandan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, güne ciğer kebabı yiyerek başladı. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık