Ana Sayfa Siyaset BAKAN YILDIZ'A SEYİT EYYÜPOĞLU İÇİN SORU ÖNERGESİ VERDİLER

BAKAN YILDIZ'A SEYİT EYYÜPOĞLU İÇİN SORU ÖNERGESİ VERDİLER

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, verdiği bir soru önergesiyle TEDAŞ’la ilgili iki olayı TBMM gündemine getirdi.

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2012 Pazar 10:48
BAKAN YILDIZ'A SEYİT EYYÜPOĞLU İÇİN SORU ÖNERGESİ VERDİLER

Vatan Gazetesi'nin haberine göre, Toptaş’ın ilettiği belgelere göre iftar yemeği İstanbul Anadolu Yakası AYEDAŞ eski Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu tarafından verildi. Ancak Leventoğlu görevden alındıktan sonra beş yıldızlı otelin faturasının ödenmesi sorun yarattı. Bunun üzerine Green Park yönetimi Haşim Keklik’e bir yazı göndererek, “Kurum faturayı ödemeyip geri iade etmektedir. Konuyu bilgilerinize arz eder ve vereceğiniz destek için şimdiden teşekkür ederiz” dedi.

"AKP'li vekilin yakınları TEDAŞ'ı bastı"
Toptaş soru önergesinde bir başka ilginç iddiayı da gündeme taşıdı. Soru önergesinde yer alan iddiya göre geçtiğimiz yıl seçimlerden hemen önce TEDAŞ Genel Müdürü Haşim Keklik, Şanlıurfa Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında bölge müdürlüğü AKP Urfa Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu’nun yakınları olduğu iddia edilen bir grup tarafından basıldı. Kalabalık, “Müdür taleplerimizi yerine getirmiyor” diyerek Genel Müdür’e “fiili ve sözlü” saldırı gerçekleştirdi. Toptaş, soru önergesinde, “TEDAŞ Genel Müdürü’ne 12 Haziran seçimlerinden önce Şanlıurfa ilindeki siyasetçi yakınları tarafından fiili ve sözlü saldırı olmuş mudur? Saldırıyı yapanların AK Parti milletvekili olan Seyit Eyyüpoğlu’nun yakınları olduğu iddiaları doğru mudur?” ifadesini kullandı.

Taner Yıldız: ‘Bize sormayın Maliye Bakanlığı’na sorun’
Enerji Bakanı Taner Yıldız ise fatura ve saldırıyla ilgili iddialarla ilgili, TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nün özelleştirme kapsam ve programında olduğunu ve soruların Özelleştirme İdaresi’nin bağlı olduğu Maliye Bakanlığı’na sorulması gerektiğini belirtti. Toptaş aynı soruları bir önergeyle Maliye Bakanı Şimşek’e yöneltti ve yanıt istedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Badıllı'nın ölümünde FETO parmağı var mı? VİDEO

Badıllı'nın ölümünde FETO parmağı var mı? VİDEO

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık