Ana Sayfa Siyaset Bakana Fıstıklı Karşılama

Bakana Fıstıklı Karşılama

Şanlıurfa Tıcaret ve Sanayı Odası Baskanlığını Zıyaret Eden Bakan Faruk Çelik'e, Başkan Sabri Ertekin Fıstık Hediye Etti..

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2011 Perşembe 15:06
Bakana Fıstıklı Karşılama
Devlet Bakanı ve Ak Partı Sanlıurfa Mılletvekılı Adayı Faruk Celık, Şanlıurfa Tıcaret ve Sanayı Odası Baskanlığını Zıyaret Ettı. Sanlıurfa Tıcaret ve Sanayı Odası Baskan Eyup Sabrı Ertekın Zıyaretın Sonunda Bakan Celık'e Bakır Sus Esyası ve Fıstık Hedıye Ettı.

Devlet Bakanı Faruk Çelik, geçen yıl 114 milyar Dolar ihracat yapan Türkiye'nin, bu yıl ki ihracat hedefinin 130 milyar Dolar olduğunu söyledi.
Bakan Çelik, 1'inci sıradan milletvekili adayı olduğu Şanlıurfa'da ziyaretlerini sürdürüyor. Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret eden Bakan Çelik, kentin ekonomik durumu ile ilgili bilgiler aldı ve Şanlıurfa'nın turizm ve tarımda daha iyi noktalara gelmesi için çalışacaklarını söyledi. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eyüp Sabri Ertekin'den, kentin ekonomik verilerine ilişkin rakamlar alan Bakan Çelik, Türkiye'nin lider ve dünyanın en büyük 10 ekonomisine sahip ülke olmak istediğini vurgulayarak şöyle dedi:
"İktidarımız süresince bu doğrultuda çalıştık. Türkiye artık hedeflerini ortaya koyan bir ülke ve amacımız dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmek. Geçen yıl 114 milyar Dolar ihracat yaptık, bu yıl ise 130 milyar Dolar hedefliyoruz. Bu hedefe ilerlerken Şanlıurfa'nın da önemli yeri olacaktır. "
AK Parti hükümeti olarak üretim ve ihracata büyük önem verdiklerini ve bu kapsamında özel sektörü her zaman desteklediklerini kaydedern Bakan Çelik, "Hedeflerimize ilerlerken özel sektörle birlikte hareket ediyoruz. Çok önemli olduğu için özel sektörün önünü açıyoruz, yatırımlarına kamu desteği sağlıyoruz" diye konuştu.

(haberler.com)
Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeni ittifak geliyor! 3 parti anlaştı

Yeni ittifak geliyor! 3 parti anlaştı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık