Ana Sayfa Siyaset BAKANI ÇELİK, ŞANLIURFA'DA BAYRAMLAŞTI

BAKANI ÇELİK, ŞANLIURFA'DA BAYRAMLAŞTI

Bakan Çelik: "(13 ilin büyükşehir statüsüne alınması) Önümüzdeki hafta Şanlıurfa artık büyükşehirler arasında 29 büyükşehirden birisi olacak"

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2012 Cuma 18:18
BAKANI ÇELİK, ŞANLIURFA'DA BAYRAMLAŞTI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 13 ilin büyükşehir statüsüne alınmasıyla ilgili, ''Önümüzdeki hafta Şanlıurfa artık büyükşehirler arasında, 29 büyükşehirden birisi olacak'' dedi.


Bakan Çelik, kentteki temasları kapsamında Belediye Kültür Merkezi'nde vatandaşlarla bayramlaştı. Daha sonra bir konuşma yapan Bakan Çelik, vatandaşlara birlik ve beraberlik içerisinde hareket etme çağrısında bulundu.


Fırsat buldukça kente gelmeye çalıştığını ve sorunların çözümü için çaba harcadığını anlatan Faruk Çelik, şunları kaydetti:
''Buraya geldiğimizde 400 proje sözü verdik. İlk sayfada 'Şanlıurfa büyükşehir olacak' dedik çok şükür komisyondan geçti. Önümüzdeki hafta Şanlıurfa artık büyükşehirler arasında, 29 büyükşehirden birisi olacak. Büyükşehir olunca olabilecek en önemli iki özelliği söyleyeyim. Birincisi daha çok kaynak ve imkan gelecek. İkincisi daha planlı ve programlı Şanlıurfa olacak. Çalışmalar bir yerden planlanıp, programlanacak. Ne lazımsa gerçekten ortak akıl çerçevesinde dizayn edilecek. Yani Şanlıurfa kazanacak, bunları önümüzdeki dönem birlikte göreceğiz.''

 

Şanlıurfa'da zaman zaman büyükşehir sınırları konusunda tartışmaların yaşadığını da anımsatarak, kentin faydasına olan çalışmalarda ittifak edilmesi gerektiğini ifade eden Faruk Çelik, ''Gereksiz tartışmaları yıllarca yapmışınız, bırakın sorunları çözelim'' dedi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, daha sonra Şanlıurfasporlu futbolcular ve polis memurlarıyla da bayramlaştı.


Törene Vali Celalettin Güvenç, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Abdülkadir Emin Önen, Mehmet Akyürek, Yahya Akman, Halil Özcan, Seyit Eyyüpoğlu, Abdülkerim Gök ile bazı daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.


Bakan Çelik, törenin ardından Suruç'a gitti.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yavuz: 11 Nisan Projesinde Basiretsizlik Sergilendi

Yavuz: 11 Nisan Projesinde Basiretsizlik Sergilendi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık