Ana Sayfa Urfa Haberleri BAKANLAR KURULU TOPLANTISINDA BOZOVA - HALFETİ YOL SORUNU ÇÖZÜLDÜ

BAKANLAR KURULU TOPLANTISINDA BOZOVA - HALFETİ YOL SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, incelemede bulunmak üzere köyde bulunan ValiCelalettin Güvenç'in telefonundan vatandaşlara seslenerek, Bozova-Halfeti karayolunun düzenlenmesi konusunun, Bakanlar Kurulu toplantısında gündeme geldiğini belirterek, sorunun en kısa sürede çözüleceği müjdesini verdi.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2012 Salı 17:20
BAKANLAR KURULU TOPLANTISINDA BOZOVA - HALFETİ YOL SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, incelemede bulunmak üzere köyde bulunan ValiCelalettin Güvenç'in telefonundan vatandaşlara seslenerek, Bozova-Halfeti karayolunun düzenlenmesi konusunun, Bakanlar Kurulu toplantısında gündeme geldiğini belirterek, sorunun en kısa sürede çözüleceği müjdesini verdi.

Vali Güvenç, Bozova ilçesine bağlı Yaylak beldesini ziyaret edip, vatandaşların sorunlarını dinledi ve temasları sırasında cep telefonundan görüştüğü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik'e köylülerin taleplerini iletti.

Vali Güvenç'in, özelikle Bozova-Halfeti arasındaki yolun fiziki durumunun iyi olmadığını, vatandaşın bu yönde şikayeti olduğunu aktarması üzerine aynı zamanda Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili de olan Çelik, telefondan seslendiği vatandaşlara, "Sayın Valimi başka bir hizmet için aramıştım, büyük bir tevafuk oldu.Bozova'dan Halfeti'ye giden yolu dün Bakanlar Kurulu'nda bir kez daha görüştük. Bu yol çalışmalarının hızlı bir şekilde realize edileceği ve tamamlanacağı inancındayım. Şanlıurfa'mıza hayırlı olsun diyorum. Bütün işler rayına girmiş durumda acele etmeyin ne olur, dikkat edin sistemli bir şekilde gidiyoruz" dedi.

Vali Celalettin Güvenç de söz konusu yolun en kısa sürede ihaleye çıkarılacağını kaydetti.

Köylüler de uzun süreden beri sıkıntı yaşanan güzergahın tamamlanması için destek veren Bakan Çelik ve Vali Güvenç'e teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık