Ana Sayfa Urfa Haberleri BAKANLARI PROTESTO EDEN ÇİFTÇİ: SORUNLARI DİLE GETİRMEK İSTEDİM

BAKANLARI PROTESTO EDEN ÇİFTÇİ: SORUNLARI DİLE GETİRMEK İSTEDİM

Şanlıurfa'da, dün bakanlar Faruk Çelik, Berat Albayrak ve Veysel Eroğlu'nun toplantı yaptığı salonda "İçim yanıyor, pamuklarım yanıyor" diye bağırınca yaka paça gözaltına alınan çiftçi Cevher Türk serbest bırakıldı.

Giriş Tarihi: 27 Nisan 2016 Çarşamba 17:39
BAKANLARI PROTESTO EDEN ÇİFTÇİ: SORUNLARI DİLE GETİRMEK İSTEDİM

Evine dönen çiftçi amacının bakanları protesto etmek değil, üreticinin yaşadığı sıkıntıyı gündeme getirmek olduğunu söyledi.
Uzun süredir sıkça yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle tarlasını sulayamadığı için binlerce çiftçinin mağdur olduğu Şanlıurfa'da dün bu sorunun çözümü konusunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu toplantı düzenledi. 3 bakanın toplantıya geldiği salona girişi sırasında Cevher Türk isimli çiftçi 'İçim yandı, pamuklarım yandı' diye bağırınca gözaltına alındı. Ağzı kapatılan ve yaka paça gözaltına alınan Cevher Türk, götürüldüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde ifadesi alındıktan sonra savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.


Serbest kaldıktan sonra Siverek'in Başbük Mahallesi'ndeki evine dönen Cevher Türk, amacının bakanları protesto etmek değil çiftçinin sesini duyurmak olduğunu söyledi. Gözaltına alınınca sesini duyuramadığını ve mevcut politikaların kendilerinin çiftçilik yapmalarına engel olduğunu ileri süren Türk şöyle dedi:


"Toplantının yapıldığı salona ziraat odası başkanları ve diğer çiftçiler ile birlikte girdim. En ön sırada oturdum ve bağırınca dışarı çıkarılıp gözaltına alındım. Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüm ifadem alındı ve serbest bırakıldık. Amacım bakanlara bölgede çiftçilerin yaşadığı sorunları dile getirmekti. Bizler çiftçilik yaparak geçimimizi sağlıyoruz ancak DEDAŞ ile yapılan anlaşma bizlere uygun değil. Bakanlara durumumuzu izah edemedik, ben ve 4 kardeş çiftçiliği bırakacağız. Şu andaki mevcut enerji ve tarım politikaları çiftçilik yapmamıza müsaade etmiyor."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star