Ana Sayfa Sağlık Bakanlıktan Tam Gün Savunması

Bakanlıktan Tam Gün Savunması

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bir kısım doktorların tepki gösterdiği tam gün yasasını savunmaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2011 Salı 13:05
Bakanlıktan Tam Gün Savunması
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bir kısım doktorların tepki gösterdiği tam gün yasasını savunmaya devam ediyor. Hastaların, üniversite hastanelerinde hocaya ulaşmak için muayenehaneye gitmek zorunda kaldıklarını, ameliyat olduktan sonra da kontrol için yine muayenehaneye gitmek durumunda olduklarını ifade ederek, 'Bu, köhnemiş bir zulüm dönemiydi. Bunun sebebi hekimler değil o günkü yönetimlerdir. Bu kısır döngüyü kırmaya cesaret edemediler.” dedi.
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, konuk olduğu TV8’de yayınlanan Erkan Tan ile Başkent’ten programında tam gün yasası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Üniversitelerde halihazırda 10 bin öğretim üyesi bulunduğunu, bunlardan dışarıda çalışmayı seçenlerin sayısının 600-700 civarında olduğunu belirten Akdağ, şunları söyledi:
'Tam gün tartışması bu 600 kişinin mensup olduğu üniversitelerin bazı yöneticilerince devam ettiriliyor. Eski sisteme sahip çıkan CHP. Ortada ironik bir durum var. Biz AK Parti olarak vatandaş muayenehaneye, özel hastaneye mahkum olmasın diye uğraşıyoruz. Siz bir de ana muhalefet partisinin yaptığına bakın.”
Akdağ, üniversite hastanelerinde tedavi konusunda yaşanacak sıkıntılarla ilgili mutlaka Alo 184’ün aranmasını isteyerek, “Herhangi bir hastamız üniversite hastanesine gider ve bir hizmet kusuru oluşursa lütfen bize bildirin. Biz o hastanın işini mutlaka göreceğiz. Gerekirse tedavi için yurtdışına bile götüreceğiz. Böyle bir sıkıntınız olursa mutlaka 184’ü arayın. Devletin üniversitesi milletin üniversitesi demektir.” şeklinde konuştu.
Kamunun yaptığı sağlık binalarıyla ilgili bilgiler de veren Recep Akdağ, “2015 yılı sonunda kamu ile ilgili sağlık binası yapmak gerekmeyecek. AK Parti iktidarından önceki 9 senede yaptırılan bütün sağlık binalarının toplam hacmi 1 milyon metrekareydi. Biz 4 milyon 700 bin metrekare kapalı alan yaptık. 2015 sonuna kadar Türkiye’deki bütün sağlık binası yenileme ihtiyaçlarını tamamlamış olacağız.' diye konuştu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa’da Şehir Hastanesi muamması

Urfa’da Şehir Hastanesi muamması

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık