Ana Sayfa Eğitim Balıkesir'de Okuma Yazma Bilmeyen Kalmasın Kampanyası

Balıkesir'de Okuma Yazma Bilmeyen Kalmasın Kampanyası

Balıkesir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, ’Ana-Kız Okuldayız’ kampanyası kapsamında bu yıl da bütün köy ve merkez ilköğretim okullarında okuma yazma kursları düzenleyecek.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2011 Pazar 21:26
Balıkesir'de Okuma Yazma Bilmeyen Kalmasın Kampanyası
Balıkesir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 'Ana-Kız Okuldayız' kampanyası kapsamında bu yıl da bütün köy ve merkez ilköğretim okullarında okuma yazma kursları düzenleyecek. Halk Eğitimi Merkezi yetkilileri, yıl içinde sürekli okuma yazma kursu açıldığını, her ay 1. ve 2. kademe sınavı yapıldığını kaydetti.
Okuma yazma kampanyasıyla ilgili hazırlanan afişlerin, bütün okul ve muhtarlıkların yanısıra Balıkesir İl Müftülüğü'nün katkılarıyla camilere de dağıtıldığı bildirildi. Ayrıca Balıkesir Belediyesi'nin katkısıyla hazırlanan afişlerin, şehrin belirli yerlerine dağıtıldığı açıklandı.
Öte yandan Halk Eğitim Merkezi, maddi imkansızlık sebebiyle dershaneye gidemeyen öğrenciler için ilköğretim 6, 7 ve 8. sınıflara yönelik kurslar açacak. Kurslardan faydanmak isteyen öğrencilerin, bulundukları okulun müdürlüğüne müracaat etmesi gerekiyor.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star