Ana Sayfa Urfa Haberleri Balıkesir'den Şanlıurfa'ya Mektup Var

Balıkesir'den Şanlıurfa'ya Mektup Var

Balıkesir'in Savaştepe ilçesindeki bir ilköğretim okulu öğrencilerinin güneydoğu ve doğu illerindeki yaşıtlarıyla mektuplaşmaları birlik ve kardeşlik adına Türkiye'ye örnek oluyor."Gönül Köprüsünün Mektupları" kampanyası başlattı

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2011 Çarşamba 13:38
Balıkesir'den Şanlıurfa'ya Mektup Var
2008'den bu yana devam eden proje kapsamında ilköğretim okulundaki öğrenciler, DiyarbakırŞırnakBitlis,HakkariVanBingölŞanlıurfa ve Muş gibi doğu ve güneydoğu illerindeki 500 okulun öğrencilerine sevgi, dostluk ve kardeşlik mesajları içeren mektuplar gönderdi."Gönül Köprüsü" çağrısına okulların hemen hepsinden fazlasıyla yanıt geldi. Balıkesir'in Savaştepe ilçesindeki bir ilköğretim okulu öğrencilerinin güneydoğu ve doğu illerindeki yaşıtlarıyla mektuplaşmaları birlik ve kardeşlik adına Türkiye'ye örnek oluyor. 

Aa muhabirinin aldığı bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell düzenlenen "Gönül Köprüsü" projesinden esinlenen Savaştepe'nin Ali Şuuri İlköğretim Okulu öğrencileri, Türkçe öğretmenleri Süleyman Büyükmert önderliğinde 

"Gönül Köprüsünün Mektupları" kampanyası başlattı. 

2008'den bu yana devam eden proje kapsamında ilköğretim okulundaki öğrenciler, DiyarbakırŞırnak,BitlisHakkariVanBingölŞanlıurfa ve Muş gibi doğu ve güneydoğu illerindeki 500 okulun öğrencilerine sevgi, dostluk ve kardeşlik mesajları içeren mektuplar gönderdi. 

"Gönül Köprüsü" çağrısına okulların hemen hepsinden fazlasıyla yanıt geldi. Öğrencilerin karşılıklı oluşturdukları bu birliktelik, Türkiye'ye kardeşlik, birlik ve beraberlik adına örnek oldu. 

Öğretmen Büyükmert, mektuplara cevap aldıkça öğrencilerle birlikte çok sevindiklerini belirterek, "Beklediğimizin üzerinde geri dönüşler aldık. Çok güzel, duygulandıran mektuplar geldi. İnsan okurken ve yaşananları gördükçe çok duygulanıyor" dedi. 

-"Birbirimizden habersiz olmamız gerçekten üzücü"- 

Savaştepe'ye, doğu ve güneydoğudaki illerden minik yüreklerin gönderdiği mektupların bazılarının içerikleri şöyle: 

-Aynı vatan toprağında yaşamamıza rağmen birbirimizden habersiz olmamız gerçekten üzücü. Gönderdiğimiz mektuplar sayesinde varlığımızın hissedilmesine çok sevindik. Atalarımızın geçmişte cephelerdeki birlik ve beraberliklerini geleceğe taşımak bizim ellerimizde. Diyarbakır'ın medyada, bir kaos içinde ve kötü gösterilmesinden çok rahatsızız. Sadece birkaç provokatörün çıkardığı olayların Diyarbakırgenelinde oluyormuş gibi gösterilmesini üzüntüyle takip ediyoruz. Savaştepeli kardeşlerimizi Diyarbakır'da ağırlamaktan keyif alacağız... Koşullarımız zor olsa da sizlerin duaları ve mektupları sayesinde zorluklar aşılır. Sıkıntılar paylaşıldıkça azalır, mutluluklar paylaşıldıkça artarmış. 

-Zorlukları yıkan başarıdır, kardeşlerimiz biz kendimize güveniyoruz. Malzeme eksiğimiz, derslik eksiğimiz, ekonomik sıkıntılarımız olabilir. Ancak bundan daha güçlü olan inancımız sizlerin de pozitif enerjinizin, bize olan inancınızın başarımızda önemli bir etken olacağını bilmenizi isteriz. 

-Biz sevgi ve saygıyı büyüklerimizden öğrendik. İnsanı insan yapan sevgi ve saygıdır. Saygı göstermek, değer vermek, önemsemektir. Bu nedenle biz bütün insanlığı sevmeyi ve onlara duymayı amaç ediniriz. 

-Türkiye'nin batısı tarafından bazı konularda yanlış tanındığımızı biliyoruz. Sizin bu yanlışı kırmanız bizi çok sevindirdi. Mektuplaşmamız bizi daha çok yakınlaştırır ve kardeşlik içinde yaşamamızı sağlar. Doğrusunu söylemek gerekirse biz de sizi yanlış tanımışız. Mektubunuzu okuduktan sonra biz de bu yanlışı kırdık. Bizim için kültür farklılığının önemi yok. Önemli olan aramızdaki sevgi ve kardeşliktir. Sonuçta biz hep birlikte aynı toprağın üzerinde aynı ülkede yaşıyoruz. Bütün zorluklarda birlik olup barış içinde yaşamamız gerekiyor. (haberler)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık