Ana Sayfa Sağlık Balıklı Göl Fizik Tedavi Merkezi Yine Kapanıyor

Balıklı Göl Fizik Tedavi Merkezi Yine Kapanıyor

Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesine bağlı, Balıklıgöl Fizik Tedavi Merkezi’nin kapatılmasına tepkiler devam ediyor. Kapatılacak Fizik Tedavi merkezi 30 işçisini işten çıkartarak, işsizler kervanına katacak.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2011 Perşembe 13:07
Balıklı Göl Fizik Tedavi Merkezi Yine Kapanıyor
GAPHA)-Balıklıgöl Fizik Tedavi Merkezi’nin kapatılmasını istemeyen yaklaşık 30 personel, Fizik tedavi merkezi önünde alkışlı eylem yaparak ekmekleriyle oynanılmamasını istedi. Şanlıurfa KAŞİP(Kamu Şirket Personelleri Eğitim Kültür Sosyal Dayanışma Derneği)  Genel Başkanı N.Hakan Aydın, konuyla ilgili bir basın açıklaması yaparak, 30 kamu şirket personelinin işsiz kalmaması için yaklaşık 1 aydır mücadelelerini sürdürdüklerini belirtti.

Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi’nin, Toplumsal sorumluluğu taşıyarak bu konuya bir an önce çözüm üretmesini talep ettiklerini söyleyen Aydın, “ Gerekli siyasi ve bürokrasi bilgilendirildi. Lakin konu ile ilgili henüz somut bir adım atılmadı. Buranın kapatılmasına halkın da karşı olduğu muhtarımızın bize vermiş olduğu imzalı belgelerle sabittir. Sayın başhekim bu fizik tedavi merkezinin kendi bünyesinde devam edebileceğini söylemektedir. Lakin bunların istilamı konusunda taşeron işçilerinin istilamı konusunda herhangi bir şey söylememiştir. Yani bu söylemin olmaması da bu arkadaşlarımızın işsiz kalacağı yönündedir. Biz buna kamu şirket personelleri derneği genel merkezi olarak karşıyız, insanları sokağa dökmenin, insanları üzmenin bir anlamı yok bu işsizliğin olduğu bu ortamda bu kardeşlerimizin işsiz kalmasına karşıyız bütün basın mensuplarının, bütün kamu oyunun, STK Başkanlarımızın, Bürokrasinin, şehrimizi yönetenlerin bir an önce bu konuya el atıp, arkadaşlarımızın işsiz kalmasını önlemesini istiyoruz” dedi.

Aydın, “3 Katlı olan Şanlıurfa İpekyol Caddesinde faaliyet gösteren Fizik tedavi merkezi dahi yetmez iken Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi kendi bünyesinde tek katlı olarak nasıl hizmet verecek, 250 Bin Yeşilkartlı olan Vatandaşlar Bu hizmetlerden nasıl faydalana bileceklerdir”. diye sordu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEME ESTETİĞİ, MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

MEME ESTETİĞİ, MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

Kurumsal

İçerikYukarı Çık