Ana Sayfa Urfa Haberleri BALIKLIGÖL'DE CUMHURBAŞKANI İZDİHAMI

BALIKLIGÖL'DE CUMHURBAŞKANI İZDİHAMI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dergah Cami'nde kıldığı cuma namazı sonrası binlerce kişinin sevgi gösterisiyle karşılaştı. Cumhurbaşkanı Gül'ü daha yakından görebilmek ve dokunabilmek isteyenler izdihama yol açtı.

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2012 Cuma 09:38
BALIKLIGÖL'DE CUMHURBAŞKANI İZDİHAMI
Cumhurbaşkanı Gül, cuma namazı sonrası beraberindeki Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Vali Celalettin Güvenç, AK Parti milletvekilleri ve bürokratlar ile birlikte Dergah Cami'nden çıktı.

Yoğun güvenlik önlemi alınan Balıklıgöl yerleşkesindeki cami avlusu ve dışında bekleyen binlerce kişi, Cumhurbaşkanı Gül'ün çıkışının ardından 'Urfa seninle gurur duyuyor' sloganları atmaya başladı. Yürüyüş güzergahındaki yolun iki tarafına dizilen binlerce kişi, Gül'e dokunabilmek ve yakından görebilmek için birbiriyle yarıştı.

Oluşan izdiham nedeniyle bazı vatandaşlar hem kendi aralarında ve güvenlik görevlileri ile tartıştı. Zaman zaman izdiham nedeniyle bazı kişiler yere düştü. Cumhurbaşkanı Gül, kendisine yoğun sevgi gösterisinde bulunan kalabalığı el sallayarak selamlarken, kendisine ulaşmayı başaranlarla tokalaştı. Bazı kişilerin ulaşabildikleri Cumhurbaşkanı Gül'ün elini öptüğü görülürken, onlarca kişi de Gül'ün yürüyüşünü cep telefonları kameralarıyla kaydetti.


Birkaç dakikalık yürüme mesafesini yoğun ilgi nedeniyle yaklaşık 20 dakikada kateden Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra beraberindekilerle birlikte öğle yemeği için yürüyerek camiye yakın noktada bulunan konukevine geçti.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık