Ana Sayfa Urfa Haberleri BALIKLIGÖL'DEKİ KUTSAL MAĞARA KAPATILDI

BALIKLIGÖL'DEKİ KUTSAL MAĞARA KAPATILDI

Balıklıgöl yerleşkesinde yer alan Hz. İbrahim Peygamberin doğduğuna inanılan mağara, restorasyon çalışması nedeniyle 60 gün süreyle ziyarete kapatıldı.

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2016 Pazartesi 15:40
BALIKLIGÖL'DEKİ KUTSAL MAĞARA KAPATILDI

Şanlıurfa'nın simgesi olan Balıklıgöl yerleşkesinde yer alan ve Hz. İbrahim Peygamberin doğduğuna inanılan mağara, Vakıflar Bölge Müdürlüğünce yürütülen restorasyon çalışmaları kapsamında 2 ay süreyle ziyarete kapatıldı.

Mağarada Ramazan ayında restorasyon çalışması başlatılması bölgedeki esnafın tepkisine yol açtı. Ramazan nedeniyle Türkiye?nin çeşitli yerlerinden gelen binlerce vatandaşın, mağarayı dolaşarak dua ettiğini belirten esnaf, restorasyon çalışmasının bayramdan sonra yapılmasını istedi. Mağaranın bulunduğu platoda işyeri bulunan Aziz Demir, restorasyon çalışmasının doğru ancak zamanlamasının yanlış olduğunu savunarak şöyle dedi:
"Buranın insanların en çok ziyaret ettiği Ramazan ayında kapatılmaması gerekiyordu. Bu günlerde buraya Türkiye?nin her yerinde vatandaş gelerek dua ediyor. Zaten bölgede yaşanan terör olayları turizmi vurdu. Buranın da kapatılması esnafı iyice zora sokar."

Öte yandan 60 gün boyunca ziyarete kapatılan ve girişinde uyarı tabelası asılan mağarada işçilerin restore çalışmasını başlattığı görüldü.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star