Ana Sayfa Urfa Haberleri Balıklıgöl'e Balık Adamlar Girdi

Balıklıgöl'e Balık Adamlar Girdi

Şanlıurfa'da, sualtı fotoğraf sanatçısı Bülent Şelli ile sualtı polisleri, ‘Suyun Altındaki Urfa’ projesi kapsamında kentin simgesi olan Balıklıgöl'e girerek çekim yaptı. Balık adamlar, yerli ve yabancı ziyaretçilerin şaşkın bakışları arasında suyun altında fotoğraf çekimi yaptı.

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2013 Salı 04:12
Balıklıgöl'e Balık Adamlar Girdi

Şanlıurfa Valiliği ile İl Özel İdaresince desteklenen ‘Suyun Altındaki Urfa’ projesi kapsamında Balıklıgöl, Halfeti, Birecik, Atatürk Barajı ve Fırat Nehri’nde sualtı çekimleri yapılmaya başlandı. Sualtı fotoğraf sanatçısı Bülent Şelli ile Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü sualtı polislerinin de yer aldığı proje kapsamında ilk olarak Balıklıgöl’ün fotoğrafları çekildi.

Öğleden sonra dalgıç kıyafetlerini girerek Balıklıgöl’e giren çekim ekibini görenler şaşkınlık yaşadı. Bir yandan balıklara yem atan ziyaretçiler, diğer yandan gölde bulunan dalgıçların fotoğrafını çekti.

Balıklıgöl'de sualtı çekimlerini yapan fotoğraf sanatçısı Bülent Şelli, “Bir Urfalı olarak burada yüzmek elbette güzel bir duygu. Çocukluğumun geçtiği Peygamberler Diyarı bu güzel şehirde Urfa’nın tanıtımı için böyle bir şey nasip oldu. Urfa’nın zenginliklerini güzelliklerini, dünyanın en eski şehirlerinden biri olan bu kentin su altında olan güzelliklerini suyun üstündeki insanlara göstermeye çalışacağız" dedi.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık