Ana Sayfa Kültür/Sanat BALKAN MÜZİĞİ, "SIRA GECESİ"NDE HARMANLANACAK

BALKAN MÜZİĞİ, "SIRA GECESİ"NDE HARMANLANACAK

Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde, Balkan müziği topluluğu ile "Urfa sıra gecesi" ekibi aynı sahneyi paylaşacak

Giriş Tarihi: 30 Mart 2012 Cuma 09:38
BALKAN MÜZİĞİ,
Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünde, Balkan müziği topluluğu ile ''Urfa sıra gecesi'' ekibi aynı sahneyi paylaşacak.

Harran Üniversitesi (HRÜ) basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ekrem Selimler ve beraberindeki heyet, HRÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu'yu makamında ziyaret ederek, bir süre görüştü.


Selimler, 11 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında Şanlıurfa'ya geldiğini belirtti.


Etkinliğin en geniş haliyle kutlanması için çalışma yapıldığını ve federasyon olarak buna destek verdiklerini aktaran Selimler, şunları kaydetti:


''Ülkemizin her bölgesi ayrı bir güzellik taşıyor. Balkan Dernekleri olarak yöremizin güzelliklerini Anadolu'muzun kültürel değerleriyle kaynaştırmak istiyoruz. Bu düşünceyle Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünde Balkan müziğimiz ile Urfa sıra gecelerini aynı sahnede sergileyip, kültürleri harmanlamak istiyoruz.''


HRÜ Rektörü Prof. Dr. Mutlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip, HRÜ'nün 20. kuruluş yıldönümünün kısa bir süre sonra düzenlenecek geleneksel bahar şenliği etkinliğinde kutlanacağını, bu programa Balkan müziği konserinin de dahil edilmesini talep etti. Ekrem Selimler de HRÜ'nün bu yöndeki talebini karşılayacaklarını belirtti.


Selimler'in HRÜ ziyaretine, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Erdoğan Kanyılmaz da hazır bulundu.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık