Ana Sayfa Urfa Haberleri Barış ve Kardeşlik Sofrası Bu Defa Taksici Esnafıyla Kuruldu

Barış ve Kardeşlik Sofrası Bu Defa Taksici Esnafıyla Kuruldu

Toplumsal Uzlaşı ve Barış Derneği Başkanı Kenan Karataş’ın organize ettiği “Barış ve Kardeşlik Sofrası “ Otogar Taksi Durağında kuruldu.

Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2013 Salı 08:57
Barış ve Kardeşlik Sofrası Bu Defa Taksici Esnafıyla Kuruldu

Bilindiği üzere Başkan Karataş haftanın 3 günü farklı mahalle ve farklı mekânlarda Barış ve Kardeşlik Sofrasını kurarak vatandaşlarla iftar açmakta. Daha önce Karşıyaka Mahallesi, huzur evi ve dernek bahçesinde kurdukları sofralarını bu kez de “emekçi kardeşlerim” dediği taksi durağındaki yaklaşık 45 şoförün hizmet gördüğü alanda kurdu. Görülmeye değer bir ilgiyle karşılanan Başkan Karataş iftar sonrası mikrofonlara yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

“Yüce Rabbim bugün Barış ve Kardeşlik Soframızı emekçi kardeşlerimizin yanında açmayı nasip ettiği için şükürler olsun. Gönül isterdi ki haftada üç gün olarak düzenlediğimiz soframızı ramazan boyunca her gün kuralım ama mali imkânlarımız çerçevesinde en iyisini yaptığımız inanıyorum. Bu etkinliğimizde kesinlikle dışarıdan herhangi bir yardım almadığımız gibi kabul etmediğimizi de söylemek istiyorum. Organizasyonda nakliye konusunda yardımlarını esirgemeyen Mehmet Ali Maksit kardeşimiz, masa, sandalye gibi malzemeler konusunda yardım eden dernek üyemiz Cuma Kavak kardeşimize teşekkürlerimi iletiyorum.

İftar sonrası taksi şoförlerinin sorunlarını dinleyen Karataş, sorunların çözümü hususunda elinden geleceğini yapacağına söz vererek şunları söyledi.

Biz sorunlarınızı geçen senede dile getirdik bu senede dile getirmeye devam edeceğiz. Belki çözümü hususunda yetersiz kalabiliriz ama kamuoyuyla paylaşır yetkili mercileri harekete geçirebiliriz. Gördüğümüz kadarıyla şikâyetinizde çok haklısınız 70 taksi şoförü için dinlenme ve bekleme odanız yok. 20 m2 bir salonda 10 kişinin bile oturması zor. Biz yetkilileri bu konuda yardıma davet ediyoruz. Umarız bu çağrımızı dikkate alır ve sizler için çok daha büyük bir salon yaparlar.

Söz alan bir taksi şoförü Başkan Karataş’a; “Başkanım, biz sizi Mandela’ya benzetiyoruz” diyerek şu sözlere yer verdi.

Sayın Başkanımız geçen sene sorunlarımızla çok yakından ilgilenmiş ve yetkililerde başkanın çağrısına uyarak sorunumuzu hal etmişlerdi. Kendisini bir kardeş olarak çok seviyoruz. Bugünde bizleri düşünerek Barış ve Kardeşlik Sofralarını bizim durakta kurdukları için çok memnun olduk.

Yapılan iftardan sonra TUB-DER Başkanı Kenan Karataş taksici esnafıyla birlikte sohbet ederek onların sorunlarını dinledi…

 

{y= CovVSnL0a2g }

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da yeni tehlike: İnternet kafeler

Urfa'da yeni tehlike: İnternet kafeler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık