Ana Sayfa Güncel BARO BAŞKANLARINDAN SINIRDA İNCELEME

BARO BAŞKANLARINDAN SINIRDA İNCELEME

Şanlıurfa, Gaziantep, Adana, Hatay ve Mersin Baro Başkanları, Suriye sınırında inceleme yaptı.

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2015 Cuma 19:15
BARO BAŞKANLARINDAN SINIRDA İNCELEME

ŞanlıurfaGaziantepAdanaHatay ve Mersin Baro Başkanları, Suriye sınırında inceleme yaptı. IŞİD militanlarının geçen hafta saldırına bulunduğu Kobani sınırında da inceleme yapan Baro Başkanları, Türkiye'nin Suriye'ye girmesinin macera olacağını bildirdi.

Suriye sınırında incelemelerde bulunmak üzere kente gelen baro başkanları ŞanlıurfaBarosu'nda basın açıklaması yaptı. Mersin Baro Başkanı Alpay Antmen, hükümetin Suriyepolitikasının iflas ettiğini belirterek, "Suriye bataklığında macera arama hem orası hem burası için cinayettir. IŞİD ile mücadele edilecekse bunun izahı vardır, yoksa koridor oluşumuna engel olma adına yapılacak her müdahale insanlığa karşı suçtur" dedi.

Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık da Türkiye'nin Suriye politikasını eleştirdi.Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez ise Türkiye savaşı geçmişiyle birlikte tartışması gerektiğini belirterek, "Savaş insan haklarının toptan ihlalidir. Savaşlarda mazlumlar acı çeker. 4 yıldır bu sorunla boğuşan bölge illerini görmeden, savaş söylemi ve pozisyonu almak demokratik değildir. Ömrü süreli olan bir hükümetin böylesi bir kararı alması, maceraya atılması doğru değildir" dedi.

Baro başkanları açıklamalarının ardından Kobani sınırındaki Suruç ilçesine gitti.

 

 

 

kaynak: haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star