Ana Sayfa Urfa Haberleri “Başarılı İhracatın Başarılı Uzmanları” Konulu Panel Düzenlendi

“Başarılı İhracatın Başarılı Uzmanları” Konulu Panel Düzenlendi

Moderatörlüğünü Harran Üniversitesi Öğretim Görevlilerinden Mustafa Aydoğdu’nun yaptığı panele ilgi yoğun oldu.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2011 Perşembe 11:04
“Başarılı İhracatın Başarılı Uzmanları” Konulu Panel Düzenlendi
Türkiye’nin 2023’te 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşması için kendine sorumluluk yükleyerek o yolda hareket eden Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO), ilimize dış ticaret noktasında danışmanlık yapmaya ve hizmet vermeye devam ediyor.

İşte bu alanda geniş kitlelere ulaşmak adına, “Dış Ticarette Genç İstihdamı Projesi” kapsamında ŞUTSO tarafından “Başarılı İhracatın Başarılı Uzmanları” adlı bir panel düzenledi.


Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası başkanı E.Sabri Ertekin ve Proje koordinatörü M.Cemil Öztürk’ün açılış konuşmalarından sonra Proje reklam filminin gösterimi yapıldı ve panele geçildi. İstanbul İhracatçı Birlikleri Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Zekeriya Coşkun Mete Türkiye’de, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ve özelde Şanlıurfa'da mevcut ihracat potansiyelinin ortaya çıkarılması için atılacak adımları anlattı. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yrd. Aytaç YENAL ve İhracat Geliştirme Uzmanı Zeynep İYİLER Türkiye 2023'teki 500 milyar $ ihracat hedefine ulaşma yolunda ilerlerken bölgenin ve Şanlıurfa'nın ihracat pastasından alacağı payın arttırılması için yapılması gerekenleri aktararak bilgiler verdi. NAKSAN Holding İhracat Müdürü Necat YÜKSEL ise Gaziantep’in son yıllardaki ihracat başarısının sırlarını panele katılanlarla paylaştı. Ardından ŞUGİAD ve Ufuk Boru A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öksüzoğlu da Şanlıurfa’daki başarılı ihracatçılar nasıl başardı? Hangi zorluklarla karşılaştılar? Hangi yöntemlerle bu zorlukları aştılar? Konuları hakkında bilgileri aktardı. Panel’in ardından Dış Ticarette Genç İstihdamı Projesi” kapsamında düzenlenen “Dış Ticaret Uzmanı” kursunda yetiştirilen kursiyerlere sertifikaları verildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star