Ana Sayfa Siyaset BAŞBAKAN "AÇLIK GREVİ YOKTUR. TAMAMEN ŞOVDUR"

BAŞBAKAN "AÇLIK GREVİ YOKTUR. TAMAMEN ŞOVDUR"

Başbakan Erdoğan, "Şu anda açlık grevi vesaire böyle bir şey yok. Bu da tamamen şovdur" dedi

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2012 Çarşamba 11:47
BAŞBAKAN

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile çalışma yemeğinde bir araya geldi.

Çalışma yemeğinin ardından Erdoğan ve Merkel ortak basın toplantısı düzenledi.


Başbakan Erdoğan, Merkel ile görüşmesinde bölücü terör örgütüyle alakala konuları müzakere ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

"Bu konuda verdikleri, verecekleri desteği artırarak devam ettireceklerini kendileri bizlere söylediler, bundan dolayı da teşekkür ediyorum. Bakanlarımıza, ilgili bakanlarımıza gerekli talimatları verdik. Burada yoğun bir birliktelik gerekiyor. AB'nin bölücü terör örgütüne yönelik tavrı kesindir. AB'nin böyle bir kesin tavrının da neticelerini görmek istiyoruz. Yani batı destekli bir bölücü terör örgütü olmamalıdır. Batı bunun karşısında tavrını net, açık, ortaya koymalıdır. Bizim beklentimiz budur. Nitekim batı ülkelerinin birçoğuyla bizim suçluların iadesi anlaşması vardır. Bu anlaşmadan hareketle de bu tür suçluların ülkemize iadesini bekliyoruz.''

Ölüm orucunda bir kişi var

Erdoğan, açlık grevine ilişkin şunları söyledi:
''Türkiye'de açlık grevi veya ölüm orucu olayına bir açıklık getireyim. Şu anda Almanya'dan tüm dünyaya sesleniyorum. Bir defa Türkiye'de şu anda ölüm orucunda olan bir kişi var. Bu tabii ki cezaevlerindeki bizim tıbbi müdahaleleri kontrol altındadır.

17 Temmuz 2012'de milletvekilleri ve bölücü terör örgütünün bazı mensupları Mardin Kızıltepe'de Kasrı Kanco'da, isim de veriyorum, Ahmet Türk'ün verdiği ziyafette kuzu kebabını gayet güzel, şen şakrak bir şekilde götürdüler. Orada bunu yaparken öbür tarafta da kalkıp 'ölün' diyorlar.''

Açlık grevi tamamen şovdur

Başbakan Erdoğan, açlık grevine ilişkin ise ''Şu anda açlık grevi vesaire böyle bir şey yok. Bu da tamamen şovdur. Ben bakanımı bizzat cezaevine gönderdim, bunları gitti yerlerinde de izledi. Şu anda zaten yarıdan fazlası dilekçe vermek suretiyle bu işi de bırakmış vaziyetteler. Böyle bir şey de söz konusu değil'' diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık