Ana Sayfa Siyaset BAŞBAKAN "BÖYLE BİR VAHŞET OLUR MU"

BAŞBAKAN "BÖYLE BİR VAHŞET OLUR MU"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ABD gezisi dönüşünde, AnkaraEsenboğa Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi.

Giriş Tarihi: 25 Eylül 2011 Pazar 18:44
BAŞBAKAN
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ABD gezisi dönüşünde, AnkaraEsenboğa Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi. PKKsaldırılarıyla ilgili konuşan Erdoğan, PKK’ya seslenerek ‘Siz savunmasız insanları bile öldürebilecek alçakça yaklaşıma sahip bir örgütsünüz’ dedi. İşte Erdoğan’ın açıklamaları: 

"Bunun bedeli olacak. Örneğin son gelişmeler sınır ötesi operasyonların çok önemli bir netice doğurmasından kaynaklanıyor. Yoksa bu süreç daha sakin geçebilirdi. Ama bunu yapmak zorundayız ve yapacağız. İçeride de olacak dışarıda da. 

BÖYLE BİR VAHŞET OLUR MU? 
Bir şeyi çok açık ortaya koymamız lazım. Kürt kökenli annelere sesleniyorum, ardından tüm annelere. Siirt’teki hadise sıradan bir hadise değildir. PKK'nın gerçek yüzünü ortaya koyması bakımından önemli bir hadisedir. PKKkarşısındaki kadına da kıza da böyledir, kendi içindekilere de böyledir. 4 kızımızı şehit etiler, ifade edilen mermi rakamı 200'e yakın. Böyle bir vahşet, böyle bir alçakça saldırı olur mu?
Başındaki tülbenti koyan Kürt anneleri, peki şimdi bu tülbentleri nereye sereceksiniz? İşte Siirt, benim damadı olduğum şehir. Ne diyorlar? Onları polis zannettik. Ne oldu? Oradaki polis kolejine saldırmak sizi haklı mı kıldı? Bu ülkenin polis koleji, askeri koleji olmayacak mı? Biz bir devletiz. 

Siz her türlü alçakça saldırıyı yapacak bir örgüttür. Bakın, kendi içlerinde beş kadını da idam ettiler. Bunlar acımasızdır. Bunlar kandan beslenir. Kandan beslendiklerini gösteren en son attıkları adımlardır. Temenni ederim ki son çırpınışlarıdır. Değerli arkadaşlar çok açık net söylüyoruz. Biz terörle sonuna mücadele ederiz, siyasetle de müzakere ederiz. Siyasetle gelen bizimle konuşur, gelmeyen konuşamaz. Gerekli olduğumuz halde de terörle ilgili görüşmeler yapılır. Devletin amacı sonuç almaktır

radikal
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star