Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Siyaset BAŞBAKAN DAVUTOĞLU, İLK KILIÇDAROĞLU'YLA GÖRÜŞECEĞİM

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU, İLK KILIÇDAROĞLU'YLA GÖRÜŞECEĞİM

Hükümet kurma görevini Cumhurbaşkanı'ndan alan Ahmet Davutoğlu, ilk olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'yla görüşeceğini ve Ramazan Bayramı'na kadar ilk tur görüşmelerini bitireceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 9 Temmuz 2015 Perşembe 17:31
BAŞBAKAN DAVUTOĞLU, İLK KILIÇDAROĞLU'YLA GÖRÜŞECEĞİM

Başbakan Ahmet Davutoğlu yapımı devam eden 3. köprü inşaatını ziyaret etti. Davutoğlu inşaat alanında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Davutoğlu konuşmasında "Pazartesi gününden itibaren Ramazan Bayramı'na kadarhükümet ortaklığı görüşmelerinin, hükümetkurma çalışmalarının ilk turunu yapmayı, bitirmeyi planlıyorum. Dolayısıyla pazartesi, salı ve çarşamba için genel başkanlardan randevu taleplerimiz söz konusu olacak." ifadelerini kullandı. Davutoğlu, "Benim tercihim ilk olarak sn. Kılıçdaroğlu'yla görüşmek. CHP'den sonra sn. Bahçeli ve sn. Demirtaş'la görüşeceğim." dedi.

 

İşte Davutoğlu'nun konuşmalarından satır başları:

 

Sayın Cumhurbaşkanımız Anayasa'nın ilgili 116. maddesinin bir gereği olarak Meclis Başkanlık Divanı'nın oluşmasını müteakip bendenize yeni hükümeti kurma görevini verdi. Şu andan itibaren de bu görevi ifa etmek üzere çalışmalara başladık. İlk olarak parti genel başkanlarıyla istişareler yapacağız. Bu konuda randevu taleplerimiz kendilerine iletiliyor.

 

Pazartesi gününden itibaren Ramazan Bayramı'na kadar hükümet ortaklığı görüşmelerinin, hükümet kurma çalışmalarının ilk turunu yapmayı, bitirmeyi planlıyorum. Dolayısıyla pazartesi, salı ve çarşamba için genel başkanlardan randevu taleplerimiz söz konusu olacak.

Ramazan Bayramı'nı müteakip inşallah oluşacak atmosfere göre, oluşacak zemine göre, gerekmesi halinde ve teknik çalışmaları tamamladıktan sonra, ikinci tur görüşmeleri gerçekleştireceğiz. Hayırlı olmasını diliyorum.

Benim tercihim ilk olarak sn. Kılıçdaroğlu'yla görüşmek. CHP'den sonra sn. Bahçeli ve sn. Demirtaş'la görüşeceğim.

Görüşmelerde koşullardan bahsetmek işi zora sokmaktır. İlk turda bir ön koşul olmaksızın görüşmelere başlamalıyız.

İlkesel olarak basın-yayın yasaklarına karşıyım.

kaynak:haberler.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Özyavuz,başkanlık sistemini anlatıyor

Başkan Özyavuz,başkanlık sistemini anlatıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık