Ana Sayfa Sağlık Başbakan Enerjisini Kestane Balı'ndan Alıyor

Başbakan Enerjisini Kestane Balı'ndan Alıyor

Başbakan Erdoğan yoğun temposuna rağmen zindeliğiyle dikkat çekiyor. Erdoğan'ın enerjisinin sırrı çözüldü. Kestane balı... Ancak bal bir karışımla tüketiliyor. İşte Başbakan'ın şifadır dediği o reçete...

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2011 Cumartesi 18:12
Başbakan Enerjisini Kestane Balı'ndan Alıyor
Başbakan Erdoğan 4 gün içinde 5 ülkeye de gidiyor, toplantıdan toplantıya da koşuyor. Halkla buluşuyor, konuşmalar yapıyor. Ama yoğun temposuna rağmen zindeliğinden hiçbir şey kaybetmiyor. Aslında ilk olarak gündeme altın çilek gelmişti. Bağışıklık sistemini güçlendiren meyvenin ardından Erdoğan'ın ikinci bir doğal dopingi olduğu tesadüfle ortaya çıktı.

Erdoğan kendisiyle seyahat eden bir gazetecinin uçakta rahatsızlanmasıyla zindelik formülünü açıkladı. Ilık su içine bir tatlı kaşığı kestane balı karıştırıp "şifadır şifa" dedi. Ama sadece kestane balı yok o formülde. İşte Başbakan'ın şifadır dediği o reçete... 


Bazı Zayıflama Ürünlerindeki Ölümcül Madde Bulundu!

Artık "Hangi zayıflama ürününe güvenmeliyim" derdi bitti. Türkiye'de bir ilk gerçekleşti ve formülünde daha önce ölüm nedeni olarak gösterilen 'Sibutramin' maddesi barındırmadığı bakanlık tarafından belgelenen bir zayıflama ürünü piyasa çıktı!

Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Dairesi, içeriği açıklanmamış ve Sibutramin gibi zararlı kimyasalların olmadığına dair belgesi bulunmayan zayıflama ilaçları ile ilgili bir uyarıda bulundu. 22 Aralık 2008'de zayıflama amacı ile satılan 28 farklı ürünün alınmaması ve kullanılmaması gerektiğini açıkladı. O zamandan bu yana FDA analizleri, kullananların sağlığını riske sokacak 41 zayıflama ilacı daha belirledi. Bazıları "besin takviyesi" olarak sunulan bu zayıflama ilaçları bazı Web sitelerinde ve perakende satış mağazalarında satılmaktadır. Bazılarının "doğal" olduğu ya da sadece "%100 bitkisel" içerikli iddia edilmektedir fakat gerçekte ürün etiketlerinde ya da reklamlarda belirtilmeyen zararlı maddeler içermektedirler. Bu tür ürünleri alırken Sibutramin Kimyasal maddesinin olmadığını iddiaa edenlere değil, ürün analizlerinde Sibutramin olmadığına dair belge alan ürünler tercih edilmelidir.

Zayıflatıcı bir kimyasal madde olan Sibutramin, bazı zayıflama haplarında kullanılmış ve her yıl bir çok kişinin öldüğü haberleri basında boy göstermişti. Bu durum bazı ürünlerin piyasadan toplantılmasına ve halkın zayıflama ürünlerine karşı güveninin sarsılmasına yol açmıştı. Türkiye'de yasak ve Bakanlık tarafından izin verilmemesine rağmen yasa dışı olarak satışları halen yapılmakta. Sadece haplarda değil, jel, krem, sprey gibi bir çok ürünün içinde de olabiliyorlar. En son 'Altın Çilek Meyvesi' gündeme oturmuşken yapılan işgüzarlıkla, Altın Çilek ile yakından alakası olmayan, içerisinde 'Altın Çilek Meyvesi' dahi bulunmayan, hiçbir işe yaramayan ürünlerle vatandaş bir kez daha kandırıldı. Ve içinde 'Sibutramin' bulunan hapları satarak vatandaşın sağlığını hiçe sayarak yapıldı!

Konuyla ilgili olarak Uzmanlar, "Üstüne basa basa 'Altın Çilek Meyvesi Zayıflatıyor' desekte hapı zannedip içeriğinde Meyve'nin tozunun bile bulunmadığı ürünleri alan vatandaşımız artık uyandı. Hiç bir raporu bulunmayan sadece iddiaa ile ispatlanmaya çalışan ürünlere her gün yeni bir tanesi ekleniyor. İhtiyaçlarımızdan tabiki vazgeçmeyeceğiz. Fakat artık güvenilir firmalardan ve belgeli ürünlerden temin etmeliyiz. En önemlisi bu tür ürünleri alırken 'Sibutramin Kimyasal İçermez' belgesi olup olmadığı kontrol edilmelidir" şeklinde açıklamalarda bulunuyor.

Sibutramin olmadığına dair belgesi bulunan ürün var mı?

ALKA Form, Tarım Köy İşleri Bakanlığı İstanbul İl Tarım Müdürlüğü tarafından yapılan incelemelerde içeriğinde 'Sibutramin Bulundurmaz Raporu' verilen ilk ürün olma özelliğini taşıyor. Son zamanlarda adına sıkça rastlanan ALKA Form Ürünleri, özellikle bu konuda bu yıla damgasını vuracak gibi görünüyor. Çünkü Firma bir çok konuda belgeleriyle ve bilimsel araştırmalarıyla konuşuyor. Zayıflama ilaçlarına endişeli yaklaşan vatandaşın ve sanatçıların vazgeçilmezi olacak gibi gözüküyor.

Firma yetkilileri, gözlemlerine göre düzenli Alka Form kullanımı ve spor aktivitesi eşliğinde ayda 10 kiloya kadar verilebileceğini söylüyor.(haberler.com)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık