Ana Sayfa Siyaset BAŞBAKAN ERDOĞAN “BU BİR VEDA DEĞİL”

BAŞBAKAN ERDOĞAN “BU BİR VEDA DEĞİL”

Tüzük gereği kongrede son kez genel başkanlığa aday olduğunu belirten Erdoğan, "Bu dava yerde kalmaz. Bu veda değil, bitmeyen şarkının notaları arasında bir mola" dedi.

Giriş Tarihi: 30 Eylül 2012 Pazar 12:56
BAŞBAKAN ERDOĞAN “BU BİR VEDA DEĞİL”

Ankara Spor Salonu'ndaki AK Parti kongresinde konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tüzük gereği bu büyük kongrede son kez genel başkanlığa aday olduğunu belirtti. Erdoğan, ''Yetki verilirse, Allah ömür verirse 3 yıl partimin başındayım. Ardından partimin vereceği sorumlulukları yüklenerek, o alanlarda görev ifa edeceğim'' diye konuştu.

Bu bir veda değil

AK Parti'yi kurarken millete bir söz verdiklerini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:
''Özellikle genç kardeşlerimize bir söz verdik; biz bizden öncekiler gibi koltuğa yapışıp kalanlardan olmayacağız dedik, biz gençlerin önünü açanlardan olacağız dedik. İşte bugün burada, bu büyük kongrede bu sözümüzün gereğini yerine getiriyoruz. Bu bir veda değil, bu bir estir, bir duraktır, bitmeyen şarkının notaları arasında bir moladır.Bu yorgunluğun molası değil, bir dinlenme değil, bir ilkenin, bir sözün bir vaadin yerine getirilmesidir. Bizim molamız dahi millet içindir. Vereceğimiz bu molada her ne şekilde olursa olsun, yine milletimizin hizmetinde olacağız. Partim bana, üç dönemi dolduran arkadaşlarıma hangi görevi verirse bir dava şuuru içinde onu yerine getireceğiz.''

Ailem, eşim, çocuklarım, beni affetsinler

Erdoğan, hayatının her safhasında millete hizmet davası ve sevdasının benliğinin önünde olduğunu belirterek, ''Ailem, eşim, çocuklarım beni affetsinler. En önce onlardan helallik diliyorum. Kimi zaman dava uğruna, millete hizmet sevdası uğruna onları dahi ihmal ettiğim dönemler oldu. Sevgili anacağımın, o anarşinin en hızlı olduğu dönemlerde gece yarılarında eve döndüğümde balkonda beni beklediği anları unutamıyorum. O bizi beklerdi, biz ise duvarlara afişlerimizi yapıştırır, yazılarımızı yazar oralardan dönerdik. Onların dualarıyla bugünlere geldik'' diye konuştu.

Ben hepinizden razıyım

Tüm parti teşkilatından helallik dileyen Erdoğan, şöyle devam etti:
''Ben hepinizden razıyım, hepinize hakkımı helal ediyorum. Sizlerin de benden, arkadaşlarımdan razı olmanızı diliyor, hepinizin haklarınızı helal etmenizi temenni ediyorum. Bu dava yolculuğu içinde, bu hareket içinde gönlünü kırdığım, üzdüğüm, zülfü yaresine dokunduğum kardeşlerim varsa haklarını lütfen bana helal etsinler.'

Helallik dilerken ayakta alkışlandı

Bu arada Erdoğan, tüm teşkilatlardan helallik istediğinde salondaki herkes ayağa kalkarak, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı alkışladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık