Ana Sayfa Siyaset BAŞBAKAN ERDOĞAN “HADDİNİ BİLDİRİRİZ”

BAŞBAKAN ERDOĞAN “HADDİNİ BİLDİRİRİZ”

Erdoğan, "Kendi halkına vahşice zulmeden, halkına ait silahları acımasızca halkına çeviren, çevre ülkelere hukuksuz saldırganlık yapan her kim olursa olsun haddini bildiririz" dedi.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2012 Cuma 23:04
BAŞBAKAN ERDOĞAN “HADDİNİ BİLDİRİRİZ”
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, Yeni Erzurum Stadyumu'nda düzenlenen AK Parti Erzurum İl Kongresi'nde şöyle konuştu:

''Bağımsızlığımız söz konusu olduğunda, istiklalimiz, istikbalimiz söz konusu olduğunda, sınırlarımız söz konusu olduğunda, hak, hukuk, adalet söz konusu olduğunda tıpkı İstiklal Marşımızın emrettiği gibi 'kükremiş sel olur, bendimizi çiğner aşarız.''

Erdoğan, Türkiye'nin büyük bir devlet, onurlu bir millet olduğunu belirterek, ''Biz, tarihimizle olduğu kadar bugünümüzle, geleceğimizle büyük bir devletiz. Kendi halkına vahşice zulmeden, halkına ait silahları acımasızca halkına çeviren, çevre ülkelere hukuksuz saldırganlık yapan her kim olursa olsun, hiç tereddüt etmeden haddini bildiririz'' dedi.

''Sen, Suriye'nin BAAS partisi misin?''
Erzurum'dan ''Türkiye içindeki BAAS sempatizanlarına ve Türkiye içindeki Esed sevdalılarına açık açık seslenmek'' istediğini vurgulayan Başbakan, şöyle devam etti:

''Türkiye'de de biliyorsunuz BAAS'cılar var. Yakın zamanda CHP Genel Başkanı'na bir tavsiyede bulundum. CHP Genel Başkanı'na, Suriye konusunda 'eteğinizdeki taşları dökün' dedim. Suriye konusunda 'ağzınızdaki baklayı çıkarın' dedim. Pazar günü biz, kendisini Başbakanlık'ta ağırladık ve düşürülen uçağımızla ilgili kendisini bilgilendirdik ve 'sorunuz varsa sorun' dedik. Generallerim kendilerini bilgilendirdi, görüntülü kendilerine brifing verdik. Dışişleri Bakanım aynı şekilde diplomatik bütün çalışmaları anlattı. Ben, aynı şekilde, 'soracağınız ne varsa sorun, tavsiyeleriniz varsa, buyurun tavsiyelerinizi de söyleyin' dedik. İnanır mısınız, 'pilotlarımız ne oldu, ondan bir haber var mı?' Bunun dışında ciddi bir soru yok. Toplantıdan çıktı, birbiriyle çelişen ifadelerle Suriye'deki dikta rejiminden ziyade kendi hükümetinin maalesef eleştirisini yaptı. Böyle bir şey olur mu? Sen, Suriye'nin BAAS partisi misin, Türkiye'nin Cumhuriyet Halk Partisi misin, nesin? Önceki gün bir televizyon programına çıktı, aynı şekilde sorumsuzca, pervasızca, çelişkili ifadelerle yine hükümeti, yine dış politikamızı eleştirdi. Açık açık söylüyorum, Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin bugüne kadar başına gelmiş en büyük talihsizliktir. Hala siyasetçi olamadı.''

Şamar oğlanı arıyorsa aynaya baksın
Başbakan Erdoğan, ana muhalefet partisinin genel başkanının en azından milli bir meselede kendi ülkesinin yanında olması gerektiğine işaret ederek, şöyle devam etti: ''Suriye'ye üzeri kapalı bir eleştiri yöneltip, ardından 'ancak' diyerek Türkiye'yi, hükümeti, dış politikayı kıyasıya, acımasızca eleştirmek milli bir meselede sergilenecek milli bir duruş değildir. Sorumlu bir genel başkan, kendi ülkesine şamar oğlanı benzetmesini yapmaz, yapamaz. Kusura bakmasın, biz CHP Genel Başkanı'ndan dış politika dersi alacak değiliz. Eğer şamar oğlanı arıyorsa aynaya baksın. Haritada Şam'ın yerini bile gösteremeyecek biri, bize dış politika dersi veremez. CHP Genel Başkanı'nın Suriye meselesi, Mavi Marmara meselesi karşısındaki tavrı, çok açık net bir şeklide, en hafif tarifiyle pişkinliktir, pısırık dış politika vizyonudur.''

Kürt kardeşim tavrını koymalı
Erdoğan, ''Şark'ın sevgili kumandanı Selahaddin-i Eyyübi'nin torunları, artık bu maşa örgüte, bu taşeron örgüte gereken cevabı vermelidirler. Terör örgütünün şu son saldırılarına bakıp, terör örgütünün ihanetini artık daha net biçimde görüp, hem örgüte hem de onun yardakçılarına Kürt kardeşim, 'yeter artık' diyerek tavrını koymalıdır'' dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star