Ana Sayfa Siyaset Başbakan Erdoğan Radyoterapi Tedavisi Görüyor

Başbakan Erdoğan Radyoterapi Tedavisi Görüyor

Kolon kanseri şüphesiyle iki hafta önce kamuoyundan gizli bir şekilde ameliyat edilen ve kalın bağırsağından 18 cm'lik bölüm alınan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2011 Çarşamba 20:12
Başbakan Erdoğan Radyoterapi Tedavisi Görüyor
Kolon kanseri şüphesiyle iki hafta önce kamuoyundan gizli bir şekilde ameliyat edilen ve kalın bağırsağından 18 cm'lik bölüm alınan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın durumunun ciddi olduğu öğrenildi. Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde radyoterapi tedavisi gören Erdoğan'ın bu haftaki tüm programları da iptal edildi.

Hükümete yakın gazetecilerin verdiği bilgiye göre Pendik'teki Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 26 Kasım’da ameliyat olan Erdoğan, bu hafta üç kez radyoterapi için yine kamuoyundan gizli bir şekilde hastaneye gitti. Üsküdar Kısıklı'daki evinde istirahat eden Erdoğan'ın radyoterapiye gittiği saatlerde hastane çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındığı öğrenildi. Bu arada iki bakanlar kurulu toplantısına katılamayan Erdoğan’ın, pazartesi günkü Bakanlar Kurulu ve salı günkü grup toplantısına katılmayacağı belirtildi.

RADYOTERAPİ TEDAVİSİ NEDİR?

Wikipedia sitesine göre Radyoterapi, iyonlaştırıcı ışın kullanarak kanser hastalığının tedavisidir. Hedef tümörlü dokunun yok edilmesi ve bu sırada da normal dokuların korunmasıdır. Bu konu ile ilgili bilim dalına Radyasyon Onkolojisi adı verilir. İyonlaştırıcı ışınların biyolojik etkilerini Radyobiyoloji bilim dalı inceler. Radyoterapi kanser tedavisinde tek başına ya da cerrahi ve/veya kemoterapi ile birlikte kullanılabilir. Cerrahi tedavi ile benzer sonuçlar elde edilen hastalıklarda organın korunmasını sağlayıp, dolayısı ile fonksiyon kaybını önlediğinden tercih edilebilen tedavi yöntemidir.(anf)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star