Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞBAKAN ERDOĞAN: "ŞANLIURFA İÇİN İNCELEME İSTEYECEĞİM"

BAŞBAKAN ERDOĞAN: "ŞANLIURFA İÇİN İNCELEME İSTEYECEĞİM"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meksika gezisi öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, cezaevinde çıkan olaylarla ilgili olarak inceleme başlatacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2012 Pazar 04:59
BAŞBAKAN ERDOĞAN:
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meksika gezisi öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, cezaevinde çıkan olaylarla ilgili olarak inceleme başlatacağını belirterek şunları söyledi:

"Şanlıurfa Cezaevi'nde istenmeyen bir olayla, çıkarılan yangınla 13 vatandaşımız öldü. Kendilerine rahmet diliyorum. Konuyla ilgili Olarak Gerek Adalet Bakanım, Şanlıurfa Millletvekilim ve aynı zamanda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımla, Şanlıurfa Valimiz ile de görüştüm. Valimiz zaten şu anda cezaevinin odluğu bölgede ve yangının çıktığı koğuşu gezmiş incelemiş. Kendisinden detaylı bilgiler aldım. Fakat asıl bizim detay bilgiler bu konu ile ilgili yapılacak teftişten sonra ortaya çıkacak. Bunu içinde ciddi bir teftişin yapılmasını istedik. Yalnız sağ kalanlardan bir tanesi ile valimizin yaptığı bir görüşme var. Valimizin yaptığı görüşmeye göre; "Önce arkadaşla arasında bir kavga çıktı ve kavgayı müteakiben ateşe verdiler. Ben kendimi dışarıya atarak, kurtardımö diyor. Ama 13 kişi maalesef bu yangın neticesinde öldü. Birde tabi ki koğuşun 18 kişiye uygun olmadığına dair Vali Bey'in söylemi var. Bunların hepsinin incelenmesi adalet bakanımızdan isteyeceğim."DHA
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık