Ana Sayfa Türkiye Başbakan Erdoğan: Şanlıurfa'da Samimiyetle Karşılandık

Başbakan Erdoğan: Şanlıurfa'da Samimiyetle Karşılandık

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mardin Kızıltepe'de kullandığı "Bu süreçte bizim karşımıza, Kürtlükle de Türklükle de çıkılmasın...

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2013 Cumartesi 16:50
Başbakan Erdoğan: Şanlıurfa'da Samimiyetle Karşılandık

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mardin Kızıltepe'de kullandığı "Bu süreçte bizim karşımıza, Kürtlükle de Türklükle de çıkılmasın... Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız" sözlerini Rize'de de kullanacağını ifade ederek, "Çünkü ben Rize'deki hemşehrilerime ne söylediysem Şanlıurfa'da onu söyledim. Şanlıurfa'da ne söylediysem Rize'de de onu söyledim. Benim abdestimden şüphem yok ki, namazımdan şüphem olsun" dedi.

Erdoğan, Zeytinburnu Sümer Mahallesi'nde düzenlenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi deprem odaklı kentsel dönüşüm projeleri yıkım ve anahtar teslimi ile 437 yeni İETT otobüsünün hizmete alım töreninde konuştu.

Muhalefet partilerinin çok çirkin bir şekilde istismar ettikleri önemli bir meseleye değinmek zorunda olduğunu ifade eden Erdoğan, geçen hafta Mardin'de bulunduğunu, hem Mardin merkezde hem Midyatve Kızıltepe ilçelerinde toplu açılışlar gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

Erdoğan, "Oradaki kardeşlerimizle kucaklaştık, hasret giderdik. Midyat ilçemiz ağırlıklı Arap'tır. Kızıltepeneredeyse tamamıyla Kürt kardeşlerimizden oluşmaktadır. Bir tarafta Arap kardeşlerim, bir tarafta Kürt kardeşlerim. Ama biz hepsiyle de kucaklaşıyoruz. Bizim için bir sıkıntı yok. Gerek Mardin merkezde gerekMidyat ve Kızıltepe'de çok büyük coşkuyla, çok büyük bir samimiyetle karşılandık. Binlerce, on binlerce kişinin katıldığı o törenlerle farklı bir heyecanı yaşadık geçen haftanın sonunda. Hükümet olarak 10 yıldırTürkiye'de kardeşliği daha da büyütmenin, daha da yüceltmenin mücadelesi içindeyiz. Kardeşliğimizin bu topraklara çok güçlü şekilde kök saldığını 81 vilayetimizin tamamında müşahede ediyorum" diye konuştu.

-"Doğuda farklı, batıda farklı konuşanlardan olmadık"-

Başbakan Erdoğan, Kayseri'ye gittiklerinde muhabbetle Şanlıurfa'ya gittiklerinde samimiyetle karşılandıklarını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Van'a gidiyoruz, halkımız bizi kucaklıyor. İstanbul'a geliyoruz, buyurun aynı şekilde, aynı aşkı, aynı heyecanı, aynı coşkuyu burada görüyoruz. Mardin'de de Türkiye'nin diğer 80 vilayetinde de gördüğümüz vefayı bizzat yerinde hissettik. Mardinli kardeşlerimizin, Türkiye'deki çözüm atmosferinden dolayı çok heyecanlı, çok umutlu olduklarını yerinde gördük. Şimdi ben, Mardin Kızıltepe'de bir ifade kullandım. Dedim ki 'Bu süreçte bizim karşımıza, Kürtlükle de Türklükle de çıkılmasın... Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız.' Aynı ifadeyi bugün İstanbul'da da söylüyorum. Kimse bizim karşımıza Kürtlükle de Türklükle çıkmasın. Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız.

Anamuhalefet Partisi'nin genel başkanı, 'Bu sözleri Rize'de söyleyemezsin' diyor. Farklı mekanlarda farklı şeyler söylemek, bunları görmek istiyorsa, Anamuhalefet Partisi'nin genel başkanı aynaya baksın. Biz siyasi hayatımız boyunca, doğuda farklı, batıda farklı konuşanlardan olmadık. Diyarbakır'da ne söylediysek, geldik İstanbul'da aynısını söyledik. Şimdi ben buradan sana sesleniyorum Kılıçdaroğlu; sıkıysa, samimiysen, dürüstsen ben bu ifadelerin aynını yakında Rize'ye gideceğim, Rize'de de kullanacağım, söyleyeceğim. Peki söylediğimde sen ne yapacaksın onu söyle... Çünkü ben Rize'deki hemşehrilerime ne söylediysem Şanlıurfa'da onu söyledim. Şanlıurfa'da ne söylediysem Rize'de de onu söyledim. Benim abdestimden şüphem yok ki, namazımdan şüphem olsun. İstanbul'da nasıl gururlaTürkiye Cumhuriyeti'nin ay yıldızlı bayrağını salladıysak, gururla onurla şerefle salladıysak, gittikHakkari'de de Türkiye'de de dünyada da o bayrağı salladık. Peki Kılıçdaroğlu, sen partinin mitinginde,Hakkari'de bir tane Türkiye bayrağı sallayamadın. Sallayamadın hani. Bütün Televizyon kayıtlarında her şeyde bu var. Kardeşlerim bunların üstü şişhane altı kavaldır. Bunlardan hiçbir şey beklemeyin. Bunlarda dürüstlük yok, samimiyet yok."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kurmay Başkanı FETÖ'den gözaltına alındı

Kurmay Başkanı FETÖ'den gözaltına alındı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star