Ana Sayfa Urfa Haberleri Başbakan Erdoğan Viranşehir Belediyesinin Çalışmalarını Begenmedi

Başbakan Erdoğan Viranşehir Belediyesinin Çalışmalarını Begenmedi

Erdoğan BDP'li belediyenin 3 dönemdir bir çalışma yapmadığını iddia ederek, şahıslara ait boş arazileri göstererek, "Şu hale bak, Viranşehir'e yakışan bu mu? Her yer çamur içinde, Viranşehir'i modern kent yapacağız" şeklinde söylemlerde bulundu.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2012 Pazar 07:07
Başbakan Erdoğan Viranşehir Belediyesinin Çalışmalarını Begenmedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan toplu açılışlar için geldiği Urfa'da, bugün Viranşehir'i ziyaret etti. Bakan ve çok sayıda AKP'li ile yoğun polisiye önlem altında Viranşehir'e giren Erdoğan, Kışla mahallesinde halka seslendi. Erdoğan'ın gelişi öncesi ilçede olağanüstü hali aratmayan görüntüler oluşurken, havadan da 5 helikopter Viranşehir semalarında uçtu. Keskin nişancıların binaların tepelerine yerleştiği ilçede birçok yere arama noktaları kuruldu. Kışla Mahallesinde boş bir alanda yurttaşlara hitap eden Erdoğan, başarılı bir şekilde çalıştıklarını iddia etti. Bölge gezilerinde yaptığı konuşmaların bir benzerini yapan Erdoğan, 10 yıl önce bölge halkının kendilerinden sadece OHAL'i kaldırmalarını istediklerini ileri sürdü.

Erdoğan Viranşehir'deki elektrik kesintisine değinmedi!

Kışla Mahallesinde yurttaşlara ait boş arsaları işaret eden Başbakan Erdoğan, "Şu hale bak, 3 dönemdir yönetimde olacaksın ve şu hale bak. Benim vatandaşım insanca yaşama hakkına sahip değil mi? Her yer çamur içinde. Biz bu ilçeyi modern bir ilçe yapacağız. Bunun için sizden destek istiyorum" dedi. Viranşehir'de sürekli yaşanan elektrik kesintilerini görmezden gelen Erdoğan, enerji çalışması yapacaklarını ve Viranşehirlilerin kaçak elektrik kullanmayacaklarını söyledi. Ardından sözü tekrar BDP'li belediyeye getiren Erdoğan, belediyenin hizmet üretmediğini iddia ederek, belediyeyi istediğini açıkladı.

Viranşehir Belediyesi ne yaptı?

13 yıl önce borç batağında iken Kürt siyasi partileri tarafından kazanılan ve şuanda BDP'li olan belediyenin çalışmaları şöyle: "Belediye ilk olarak maaşlarını alamayan işçi ve memurunun maaşlarını ödedi. Ardından borç batağından çıkararak kendi imkanları ile hükümetten tek kuruş destek alamadan büyük projelere imza attı. Bu projelerin başında Hal Pazarı Kompleksi, Buğday Pazarı Kompleksi, Kültür ve Sanat Merkezi, Belediye Hizmet binası, itfaiye binası, alt yapı yüzde 7'lerden alınıp yüzde 97'ye getirildi. Yollar kilitli parke taşları ile döşendi. İlçede sadece bir park varken şuanda 38 park, 530 metre kare yeşil alan yapıldı. Sağlık merkezi kurularak halkın sağlığı için çalışmalar yapılmakta. Bu çalışmaların yanı sıra tarihi Viranşehir evleri kamulaştırılarak restore edildi." Tüm bu imkanları kendi öz kaynakları ile gerçekleştiren BDP'li Viranşehir Belediyesi borçsuz nadir belediyelerden biri olarak kalmayı da başardı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık