Ana Sayfa Güncel Başbakan Erdoğan'A Büyük Sevgi Gösterisi

Başbakan Erdoğan'A Büyük Sevgi Gösterisi

KKTC'de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları kapsamında Girne Boğaz Şehitliği ile Lefkoşa Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2011 Salı 17:49
Başbakan Erdoğan'A Büyük Sevgi Gösterisi
KKTC'de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları kapsamında Girne Boğaz Şehitliği ile Lefkoşa Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

Törenlere KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile diğer yetkililer katıldı.

Törenlerde anıta çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayraklar çekildi ve özel defterler imzalandı.

Başbakan Erdoğan, Girne Boğaz Şehitliği'ndeki törenin ardından şehitliği gezerek şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Bu arada Atatürk Anıtı çevresinde toplanan kalabalık Başbakan Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu. Ellerinde Türk ve KKTC bayraklarıyla 'Baba', 'Türkiye seninle gurur duyuyor' sloganları atan kalabalığı Başbakan Erdoğan yanlarına giderek selamladı.

 

"TÜRKLER OLARAK RUMLARA BİR İNSANLIK DERSİ VERDİNİZ" 

 

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamalarına katılmak üzere KKTC'ye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, halka seslendi.

'ANA' uçağı ile saat 17.25'te indiği Ercan Havaalanı'nda askeri törenle karşılanan Başbakan Erdoğan, halka seslendi. Erdoğan konuşmasında, "Sevgili kardeşlerim, 1974 hiçbir zaman bizim anılarımızdan çıkmıyor, çıkmayacak. Biz, artık farklı bir sürecin içerisindeyiz. Kimse ama kimse Kuzey Kıbrıs'ın Türküne kalkıp ta kölelik uygulamasını yapamaz ve kimse kendine göre kuracağı hesaplarla Kuzey Kıbrıs üzerinde çeşitli planlar uygulayamaz. Ne ambargo, ne izolasyon bunların hiçbiri uygulanamaz. Biz az önce de ifade edildi, et ve tırnak gibiyiz. Bu topraklar şehitlerimizin, gazilerimizin kanlarıyla yoğrulmuş topraklardır. Dolayısıyla şehit kanlarıyla yoğrulmuş bu topraklar üzerinde kimseye operasyon müsaadesi veremeyiz. Her zaman şunu söyledik. Adil, kapsamlı ve kurucu iki devlet anlayışı kabul edilmediği sürece burada bir adım atılması mümkün değil. Şu anda bakın burada da söylüyorum Kıbrıs diye bir devlet yoktur. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi vardır, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vardır. Bildiğiniz gibi oturduk konuştuk. Onlar buna sadık kalmadılar. Biz sadık kaldık, siz sadık kaldınız. Yüzde 65 evet dediniz, ama Güney yüzde 75 hayır dedi. AB müktesebatında böyle bir yapı yoktur, sözlerinde durmadılar. Ama siz sözünüzde durdunuz. Biz biriz, beraberiz, tek yüreğiz. Sakın ha sizlere anavatandan getirdiğim selam ile sesleniyorum. Aramıza fitne fesat sokmak isteyenlere sakın ha aldanmayınız. En kısa zamanda Kıbrıs altyapısı ile üstyapısı ile daha güçlü bir hale gelecektir. İşte yarın, inşallah birçok yatırımlarımızın açılışını yapıyoruz. Bu altyapı çalışmaları, üstyapı çalışmaları daha hızla devam edecek. Duble yollarla inşallah Kıbrıs'ımızın her yanını ulaşımda farklı bir konuma ulaştıracağız.Artık burada da oluşturacağımız barajlara Türkiye'den suyumuz geliyor. Artık Kuzey Kıbrıs'ın tamamıyla su sorunu diye bir şey olmayacak. Elektrik enerjisi noktasında zaten sorunumuz yok. Ama Güney'in halini görüyorsunuz değil mi? Fakat şu anda sizler, Türkler olarak Rumlara bir insanlık dersi verdiniz. Biz haklıyız, şimdi dünyanın neresine gidersek gidelim sizin o tavrınız her yerde bizim haklılığımızı ifade ediyor. Biz onlara şunu söylüyoruz. Referandum yapıldı ve sonuçlar ortada. Haklıyız, haklı olduğumuz için de güçlüyüz" dedi.(haber vitrini)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz Tipioğlu annesini kaybetti.

Tipioğlu annesini kaybetti.

Kurumsal

İçerikYukarı Çık