Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞBAKAN ERDOĞAN’A SUÇ DUYURUSU

BAŞBAKAN ERDOĞAN’A SUÇ DUYURUSU

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın BDP milletvekillerinin PKK'lı militanlarla kucaklaşmasına ilişkin sözleri nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2012 Salı 09:18
BAŞBAKAN ERDOĞAN’A SUÇ DUYURUSU

İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yapan ÖDP’liler Başbakan Erdoğan’ı eleştirdi. ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, Başbakan hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

 

5 Eylül’de Erdoğan’ın kamuoyuna yaptığı açıklamada BDP milletvekillerinden hareketle ‘yargı gereğini yapacak’ şeklinde açıklamada bulunduğunu hatırlatan Taş, “Biz bunun yargıya talimat olduğunu düşünüyoruz. Başta anayasanın başlangıç ilkeleri olmak üzere anayasanın ihlali anlamına geldiğini düşünüyoruz. Demokratik yaşamın vazgeçilmez parçası olan bir siyasi parti olarak, Özgürlük ve Dayanışma Partisi olarak kamu görevi niteliğimizden ve demokratik görevimizin sonucu olarak Başbakan Erdoğan hakkında kamu davası açılması için suç duyurusunda bulunuyoruz." dedi.

 

Açıklamanın ardından ÖDP’liler suç duyurusunu içeren dilekçeyi savcılığa verdi. Dilekçede, “Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 138. maddesine aykırı davranarak anayasal suç işleyen ve bu kapsamda görevini kötüye kullanan şüpheli hakkında anayasanın 68. maddesinden alınan hak ve yetki ile yasal soruşturma ve kovuşturma yapılarak kamu davası açılması için suç duyurusu ve şikayette bulunuyoruz." denildi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık