Ana Sayfa Siyaset Başbakan Erdoğan'dan Özür Diledi

Başbakan Erdoğan'dan Özür Diledi

Başbakan Erdoğan'a kendini affettirebilmek için canlı yayında öyle şeyler söyledi ki...

Giriş Tarihi: 7 Eylül 2011 Çarşamba 18:47
Başbakan Erdoğan'dan Özür Diledi
Geçtiğimiz günlerde, bir konuşması internete düşen ve bu konuşmada Başbakan Erdoğan hakkında sert sözler söyleyen AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Ülke TV Ana Haber'de Mustafa Yıldız'ın sorularını yanıtladı.

Metiner, daha önce yaptığı konuşmalar nedeniyle özür diledi ve 'Cahiliye dönemim' dedi.

Mehmet Metiner şunları söyledi; "Herkesin bir cahiliye dönemi vardır. Benim de cahiliye dönemim o olsun. İnsan sevdiklerine, sonradan pişman olacağı sözler edebilir. Ben o lafları yayınladıktan sonra okuduğumda söylediğim sözlerdir, çok rahatsız oldum. Sayın Başbakanın hiç hak etmediği sözlerdir. Ben orada Sayın Başbakanın şahsına karşı söylemiş olduğum sözlerden dolayı tabi ki pişmanım, bin kez özür dilerim. Ama Hz. Ömer, Hz. Ebubekir cahiliye dönemiyle anılmıyorsa Mehmet Metiner'in de ve AK Parti'de siyaset yapan partili arkadaşlarımızın geçmişlerinde söylediği, pişmanlık duyduğu sözlerinden sigaya çekilmemesine inanıyorum."

Ses kaydında ne vardı?

AKP Adıyaman Milletvekili, gazeteci Mehmet Metiner'e ait olduğu iddia edilen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kürt politikasının ağır biçimde eleştirildiği, Erdoğan'ın antidemokratik yapısı nedeniyle bu sorunu çözemeyeceğinin belirtildiği bir ses kaydı, "youtube" adlı internet sitesine yüklenmişti. Metiner, kayıt için, "Ses bana ait ama ifadeler değil. Bu PKK'nın bir komplosu. Nasıl yaptılar, HADEP'de siyaset yaptığım dönemdeki konuşmalarımı birleştirip mi bunu ürettiler bilmiyorum ama benim Başbakanımı nasıl savunduğum, nasıl desteklediğimi herkes bilir. Suç duyurusunda bulunacağım" demişti.(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star