Ana Sayfa Urfa Haberleri Başbakan İçin Beklenen Yolu, Bakan Çelik Ulaşıma Açtı

Başbakan İçin Beklenen Yolu, Bakan Çelik Ulaşıma Açtı

Şanlıurfa’da seçim çalışmaları yapan Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Mardin karayolu üzerinde bulunan çevre yolunu araç trafiğine açtı.

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2011 Pazar 11:38
Başbakan İçin Beklenen Yolu, Bakan Çelik Ulaşıma Açtı
Şanlıurfa’da inceleme ve temaslarını sürdüren Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ile birlikte Şanlıurfa Mardin karayolu üzerinde bulunan çevre yolunu araç trafiğine açtı.

Araç trafiğine kapalı durumda bulunan ve resmi açılışı Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek olan çevre yolunu açan Bakan Çelik, Vali Okutan ile birlikte yolu araç trafiğine açtı.

Açılış esnasında bir konuşma yapan Bakan Çelik, Gaziantep’ten gelip, Mardin’e, Habur’a; Habur’dan gelip Gaziantep istikametine gidecek olan araçların Şanlıurfa il merkezine girmeden çevre yolunu kullanmalarıyla ilgili önemli olan bu güzergahın resmi açılışının Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından 21 Mayıs 2011’de yapılacağını belirterek; “Ulaştırma Bakanlığıyla yaptığım görüşmede şu anda yolun trafiğe açılmasında bir engel olmadığını bizzat bakanlık yetkileri bana aktardı. Şu an itibariyle şehrin içine devam eden bu trafiği çevre yolu diyebileceğimiz bu güzergaha aktarmak için düğmeye basıyoruz. Uluslararası ticarete ciddi katkı sağlayacak olan bu güzergahın Şanlıurfalı hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bakan Çelik konuşmasının ardından Vali Okutan ile birlikte makam aracına binerek tamamlanmış olan çevre yolu istikametinden Şanlıurfa’ya geldi. 

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık