Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞBAKAN İSTEDİ DELİOĞLU ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

BAŞBAKAN İSTEDİ DELİOĞLU ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

AK Parti il yönetiminin ikna edemediği AK Parti İl Başkanı Adayı Ali Delioğlu Başbakan Erdoğan'ın Talimatı İle Adaylıktan Çekildi.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2012 Pazar 18:20
BAŞBAKAN İSTEDİ DELİOĞLU ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığının bu gün Şanlıurfa Gap Arena Stadyumunda gerçekleştirilen genel kongresinde hazırladığı liste ile İl Başkanlığı seçimlerine katılacağını günler öncesinden ilan eden Ali Delioğlu son dakikada adaylıktan çekildiğini açıkladı.


Ali Delioğlu'nu daha önce ikna etmeye çalışan il yönetimi başarılı olamayınca durumu Başbakan Erdoğan'a ilettiler. Başbakan Erdoğan, Ali Delioğlu ile görüşerek adaylıktan çekilmesini istedi. Delioğlu bu istek üzerine adaylıktan çekildiklerini açıkladı.


Parti kulislerinde ve halk arasında Ali Delioğlu'nun adaylıktan çekilmesinin başbakanın talimatı ile gerçekleştiği, parti içerisinde Başbakanın kabul etmediği hiçkimseye söz hakkı verilmediği şekilinde yorumlandı.


Bilindiği üzere hali hazırda AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Avukta Yusuf Eğilmez'in tekrar aday olduğu ve bu kongreden tekrar başkan olarak çıkacağı biliniyor. YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star