Ana Sayfa Türkiye BAŞBAKAN ZIRHLI ARACA BAĞLANAN CESETLE İLGİLİ KONUŞTU

BAŞBAKAN ZIRHLI ARACA BAĞLANAN CESETLE İLGİLİ KONUŞTU

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun polislerce öldürülen Hacı Lokman Birlik adlı gencin cesedini zırhlı aracın arkasına bağlanarak Şırnak sokaklarında gezdirilmesiyle ilgili açıklama yaptı. Birlik’in polislere roketatarla saldırıda bulunurken öldürüldüğünü ve görüntüleri tasvip etmediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2015 Pazartesi 12:58
BAŞBAKAN ZIRHLI ARACA BAĞLANAN CESETLE İLGİLİ KONUŞTU

HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik’in kayınbiraderi Hacı Lokman Birlik’in, öldürüldükten sonra zırhlı aracın arkasına bağlanıp sürüklenmesine ilişkin Başbakan Ahmet Davutoğlu açıklama yaptı. Açıklama’da Birlik’in polise roketatarla saldırırken öldürüldüğünü belirten Davutoğlu görüntüleri tasvip etmediğini sölyedi. Davutoğlu’nun hayranları ise söz konusu

Davutoğlu’nun sayfasında fotoğrafa destek yorumları

Davutoğlu açıklamasında ayrıca “Türkiye, terör örgütünün her türlü barbarlığına karşın, terörle mücadelesini hukuk içinde yürütecektir” dedi.

Davutoğlu’nun Facebook hayranları ise bu tür fotoğraflar görmekten memnun olduklarını belirten 100’lerce yorum yaptı.

Davutoğlu’nun açıklamasının tam metni şöyle:

“Şırnak’ta polise roketatarla saldırıda bulunurken emniyet güçleri tarafından etkisiz hale getirilen bir terör örgütü mensubuyla ilgili görüntüleri tasvip etmemiz mümkün değildir.

Bu olayla ilgili hukuki ve idari soruşturma için gerekli talimatlar verilmiştir.

Bu son derece yanlış tavırlar her şeyden önce hukuk devleti kuralları içerisinde canlarını tehlikeye atarak terörle mücadele eden, bunu yaparken de bir tek sivilin bile zarar görmemesi için azami dikkat gösteren, bölge halkının güvenliği için gece gündüz görev yapan emniyet teşkilatımız tarafından kabul edilemez.

Terörle yürüttüğümüz mücadeleyi kararlılıkla sürdürürken, hukuki zemini ve meşruiyeti aşındırmaya yönelik bu tür davranış ve tutumlara müsamaha göstermeyeceğimizi milletimize taahhüt ediyorum.

Türkiye, terör örgütünün her türlü barbarlığına karşın, terörle mücadelesini hukuk içinde yürütecektir.

Birlik’in cesedinin polis aracının arkasına bağlanarak metrelerce sürüklendiğini gösteren fotoğrafı Twitter adresinden paylaşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Bu fotoğrafa iyi bakın. Önceki gün Şırnak’ta çekildi. Kimse unutmasın, biz unutmayacağız çünkü.” demişti.

imctv

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kurmay Başkanı FETÖ'den gözaltına alındı

Kurmay Başkanı FETÖ'den gözaltına alındı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star