Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Siyaset Başbakana Gidecek Ön aday Listesi Tamamlandı

Başbakana Gidecek Ön aday Listesi Tamamlandı

Şanlıurfa'da başta aday adayları olmak üzere, seçim sathına girilen şu günlerde 348 aday adayından kimin Milletvekili Adayı listesine gireceği söylemi yer alıyor.

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2011 Pazartesi 19:58
Başbakana Gidecek Ön aday Listesi Tamamlandı
Kiminle görüşseniz "Şu 11 Nisan bir geleydi de kimler listede öğrenseydik" diyor. Bilindiği üzere, geçtiğimiz günlerde temayül yoklaması yapıldı. Ardından aday adayları Ankara'ya AK Parti Genel Merkezi'ne mülakatlar için çağrıldı. Ortalama her adaya ayrılan jet hızında 5 dakikalık bir süre ile mülakatlarda tamamlandı. Derken Şanlıurfa'da gerek aday adayları ve gerekse halkın merakla beklediği telefon anketleri ne zaman başlayacak stresi kendini gösterdi. Kimin telefonu çalacak, kim ne cevap verecek diye herkes bir birlerine merakla bu soru yöneltmeye başladı.


Dün AK Parti Genel Merkezi'ne bağlı birimler tarafından telefon aramaları, telefon anketleri başladı. Arkadaşımız Ahin Güneş'in AK Parti Genel Merkezi'ndeki üst düzey kurmaylardan birinden aldığı bilgiye göre telefon aramaları bu gün mesai bitimine yakın tamamlandı. Şanlıurfa genelinde yaklaşık 7 bin civarında sabit telefon abonesine ulaşılarak, mevcut vekiller ve aday adaylarından kimi aday olarak görmek istedikleri soruldu.
Telefon anketi sonrasında, temayül, mülakat ve anketler neticesinde belli rakamın üzerinde oy alan 348 aday adayı içerisinden 4 bayan olmak üzere aday adayı sayısı 30'a düştü. Parti kurmayları telefon anketi sonrasında içerisinde 4 bayan adayın olduğu bürokrat, işadamı, hukukçu, çiftçi ve eğitimci meslek grubundan oluşan 30 kişilik listeyi tekrar değerlendirmek üzere önümüzdeki günlerde tekrar toplanacakları tarihi kamuoyundan gizli olarak belirlediler.

Yine üst düzey parti kurmaylarından alınan bilgiye göre; bu toplantı sonunda da yapılacak değerlendirme ile 12 asil 6 yedek olmak üzere sayı 18'e düşürülecek. Daha sonra bu liste adaylar açıklanmadan 2 gün öncesinde başbakana suunulacak. Başbakan bu listeyi değerlendirip nihai kararı verecek. Ancak başbakanın bu listeni dışında kendi kontenjanı kullanma yetkisi de var. Genel merkezdeki bir dedikoduya göre de başbakan bu kontejanını İbrahim Tatlıses'ten yana kullanacağı yönünde.


Ahin GÜNEŞ - Özel Haber
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Bakanlar Özhaseki ve Fakıbaba Şanlıurfa'da Buluştu

Bakanlar Özhaseki ve Fakıbaba Şanlıurfa'da Buluştu

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık