Ana Sayfa Siyaset Başbakan'dan Önemli Açıklamalar

Başbakan'dan Önemli Açıklamalar

Başbakan Erdoğan Azerbaycan ziyareti öncesinde havaalanında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2011 Çarşamba 11:05
Başbakan'dan Önemli Açıklamalar
12 Haziran seçimlerinin ardından KKTC ziyaretinin ardından ikinci yurtdışı ziyaretimiz olacak bu ziyaret. Ziyaretimiz iki halkında kardeşlik ilişkilerini nişane ediyor, bölgesel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunmamıza da bu konu vesile oluyor.

Gerek yapacağımız ikili başabaş, gerek heyetlerarası görüşmelerde Türkiye ve Azerbaycan arasında ki ilişkileri geliştirme çabasında olacağız.

Aramızdaki enerji projeleri de NABUCCO ile de işlenerek devam edecektir, bu konuda Avrupa'nın beklentisi de 10 milyar metreküp doğalgazdır. Bunun uygulamasını bizde zamanlamasını aramızda görüşüyor ve yol haritası çerçevesinde götürüyoruz.

Bizler bu projelerle sadece Türkiye ile Azerbaycan arasında ki köprüleri güçlendirmekle kalmıyoruz. Kafkasya bölgesinde sağlanmaya çalışılan istikrara da bu konuda büyük katkı sağlıyoruz, refah ve kalkınma ortamının tahsisi bunun temelini teşkil ediyor. Güney Kafkasya'da barış için çalışacağız.

Bizim anayasa adımlarımız tüm partilerce atılmalı. Biz AK Parti olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz daha önce bu adımları attık ama çok şeyler değişti, halkın bu sürece katılım çalışmaları var.

Bizim 9 kişilik grubumuz tüm bu konularda çalışmalarını yapıyorlar. Biz hiçbir baskı vermiyoruz bizim çalışmalarımız içeriklerini kendi aralarında değil STK,medya ile tüm sözü geçecek olanlarla konuşacaklar, geçici maddelerle anayasayı kurmak istemiyoruz.

Vergi ödemeyen bedelini ödemek zorunda.

Silvan saldırısındaki ihmaller yargıya sevkedildi. İçişleri Bakanlığımızın yaptırmış olduğu bu incelemede, onun da neticeleri geldi. Arada çok ciddi bir fark söz konusu değil. Örtüşüyor genel itibariyle, bundan dolayı İçişleri Bakanlığı'nın böyle bir açıklama yapmasına gerek görmedik.(sabah)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star