Ana Sayfa Türkiye Başbakan'dan Uludere Açıklaması

Başbakan'dan Uludere Açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,TSK'nın Irak sınırında düzenlediği ve 35 kişinin öldüğü operasyonla ilgili ilk kez konuştu. Cuma namazı çıkışı açıklama yapan Başbakan, 'büyük üzüntü içindeyiz, adli ve idari soruşturmanın bitmesini bekliyoruz' dedi.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2011 Cuma 06:37
Başbakan'dan Uludere Açıklaması
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Şırnak Uludere'deki olayla ilgili sorulan soruya yanıt verdi. Erdoğan, "İnsansız hava araçlarının tespiti, bire bir bunlar şudur şeklinde değerlendirmek mümkün değildir, alınan görüntüler 40 kişilik gruptur. Yapılan tespitlerde sigara, mazot gibi kaçakçılıkları yapan grup olduğu ortaya çıkıyor.

Yaptığımız araştırmada daha önce 3, 5, 10 kişilik gruplar olurmuş, ancak burada 40 kişilik grubun olması gerek Gediktepe ve Hantepe'deki alınan talihsiz sonuçlar biliyorsunuz, silahlar hayvanlarla taşınmıştı, zaman biliyorsunuz 'Neden gerekli müdahale yapılmadı eleştirisi vardı'. Bu sefer ise talihsiz ve üzüntü verici bir netice. Burada 35 vatandaşımızın edebiyete intikal etti. 1 vatandaşımız ise yaralı.

Üzüntümüz büyük. İdari ve adli incelemeler yapılıyor gereken neyse yapılacaktır. 4 saatlik bir görüntü elimizde mevcut. Gerek TSK ve gerekli diğer kurumlarımız inceleme yapılıyor. Bunun sonucunda daha da netleşecektir"
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık