Ana Sayfa Türkiye Başbakan'ın Annesi Hayatını Kaybetti (video)

Başbakan'ın Annesi Hayatını Kaybetti (video)

Başbakan Erdoğan'ın safra kesesi rahatsızlığı bulunan annesi Tenzile Erdoğan hayatını kaybetti.

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2011 Cuma 12:57
Başbakan'ın Annesi Hayatını Kaybetti (video)
Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan, 30 Eylül'de saat 18.00 civarında karın ağrısı ve yüksek ateş şikayetleriyle hastaneye kaldırılmıştı.  Yapılan klinik radyolojik ve laboratuvar tetkikler sonucunda Tenzile Erdoğan'a akut kolesistit tanısı konulmuş, gerekli ameliyat hazırlıklarını takiben, 1 Ekim saat 11.00'de hastane hekimlerinden Prof. Dr. Hasan Taşçı başkanlığındaki ekip tarafından kolesistektomi (safra kesesinin alınması) operasyonu gerçekleştirilmişti. Başbakan Erdoğan, ameliyatla safra kesesi alınan annesi Tenzile Erdoğan'ı en son dün hastanede ziyaret etmişti.

ERDOĞAN PROGRAMINI İPTAL ETTİ 

Ameliyat sonrası tedavisi yoğun bakımda devam eden Tenzile Erdoğan bugün sabah 09.15'de yaşamını yitirdi. Hastanede bulunduğu süre içerisinde annesini sık sık ziyaret eden ve durumu hakkında bilgi alan Başbakan Erdoğan da acı haberi alır almaz hastaneye gitti. Erdoğan'ın yarın ki Bursa programını da iptal ettiği bildirildi. 

HASTANE ÖNÜNDE KALABALIK 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın vefat ettiği hastaneye taziye ziyareti için çok sayıda kişi geliyor. Bakanlar Ömer Çelik, Mehdi Eker, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, İstanbulEmniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, işadamı Ali Ağaoğlu'nun hastaneye geldiği görüldü. Ailenin bütün fertleri de hastaneye akın etti. 

"ANNEM İYİ DUA EDİN" DEMİŞTİ 

Başbakan Erdoğan, Güney Afrika ziyaretine çıkmadan önce safra kesesi ameliyatı olan annesini ziyaret etmiş, "Annem iyi ama dua edin. Daha iyi. Daha iyi olmasa yola çıkmazdım. Birkaç güne hastaneden çıkacak. Dua edin” demişti. 

CENAZE YARIN 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 83 yaşındaki annesi Tenzile Erdoğan, yarın Fatih Camisi'nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verilecek. 

“ANNEM AYAĞININ ALTINI ÖPTÜRMEZ” 

Başbakan Tayyip Erdoğan Anneler Günü'nde, annesinin elini öpmüş ve bir demet çiçek sunarak, “Cennet annelerin ayakları altında, babaların ayakları altında değil. Bu bakımdan annelerin ayaklarının altı öpülesidir. Gerçi benim annem ayağının altını bana pek öptürmüyor ama bazen zorluyorum. Böyle de bir durumumuz var” demişti. 

ABİSİ 2006'DA VEFAT ETMİŞTİ 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ağabeyi Hasan Erdoğan daİstanbul’da kanser tedavisi görürken 26 Haziran 2006’da vefat etmişti.

video linki :
http://www.haberler.com/erdogan-in-annesi-vefat-etti-3042827-haberi/
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da PKK operasyonu: 7 tutuklu

Şanlıurfa'da PKK operasyonu: 7 tutuklu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık