Ana Sayfa Dünya BAŞBAKANIN BABACAN SÜRPRİZİ

BAŞBAKANIN BABACAN SÜRPRİZİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun İngiltere ziyaretinde sürpriz bir isim dikkat çekti. Davutoğlu, dünya devlerinin karşısına 'ekonomi başdanışmanı' yaptığı Ali Babacan ile çıktı.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2016 Çarşamba 06:04
BAŞBAKANIN BABACAN SÜRPRİZİ

Babacan, Başbakan Yardımcıları Mehmet Şimşek ve Lütfü Elvan ile Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın bulunduğu heyetle finans kuruluşları ve yatırımcılarla yapılan toplantılarda yer aldı.

1 Kasım seçimlerinde Davutoğlu'nun ısrarı ile son anda milletvekili adayı olan Babacan'ın, seçim sonrası kurulan 64. Hükümet'te yer almaması büyük şaşkınlık yaratmıştı. Ancak Davutoğlu, hem Babacan'ın gönlünü almak hem de uluslararası finans piyasalarına ve yatırımcılara mesaj vermek üzere Babacan'ı ekonomi başdanışmanı yaptı.

YATIRIMDA İLK 10'A GİREMEDİK

ABD, Çin, Almanya ve İngiltere, CEO'ların önümüzdeki 12 aydaki büyüme için en önemli gördüğü ülkeler olmaya devam etti. Meksika ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) de, Endonezya ve Avustralya'nın yerini alarak bu yıl ilk 10'a girdi. Küresel yatırım pazarları arasında Hindistan, Brezilya, Japonya ve Rusya'nın da yer alırken, küresel yatırım pazarları arasında Türkiye yer almadı. Türkiye'deki CEO'ların yatırım yapmayı planladığı ülkeler arasında ise yüzde 27 oranla ilk sırada ABD, yüzde 23 ile Rusya ve ardından yüzde 20 oranla Almanya ve Çin geliyor. (Kaynak:Hürriyet)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan, STK'lar ve Kanaat Önderleriyle Bir Araya Geldi

Erdoğan, STK'lar ve Kanaat Önderleriyle Bir Araya Geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık