Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞBAKANIN VIP GENELGESİNİ DELDİLER

BAŞBAKANIN VIP GENELGESİNİ DELDİLER

Şanlıurfa Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen toplu açılışlara katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfalıların yoğun ilgisiyle karşılandı.

Giriş Tarihi: 16 Kasım 2012 Cuma 13:53
BAŞBAKANIN VIP GENELGESİNİ DELDİLER

Valinin PEŞİNE TAKILDILAR BAŞBAKANIN VIP GENELGESİNİ DELDİLER

SUYLA TOPRAĞIN NİKAHI KIYILDI

Şanlıurfa Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen toplu açılışlara katılan Orman ve Su İşleri BakanıVeysel Eroğlu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfalıların yoğun ilgisiyle karşılandı. Burada 25 açılış ve temel atma törenini de bölgenin Bereketli topraklarında suyla toprağın buluşturulacağı projeleri hayata geçirileceğini belirten Bakan Çelik, "Bugün bu Bereketli topraklarda, toprakla suyun nikahını yapıyor sayın Veysel Eroğlu. Yani bir düğün merasimi. O düğün, toprakla suyun evlenmesinin düğünüdür. Onun için nikah davetlisi olarak bu salonu doldurmuş bulunuyoruz. Nikah hayırlı olsun, düğün hayırlı olsun" diye konuştu.

ÇELİK, 'TÜM DÜNYA ÜLKELERİ TÜRKİYE'YE İMRENİYOR'

Şanlıurfa'nın sorunlarını çözmek için birlik ve bütünlük içerisinde hareket ettiklerini ifade eden Bakan Çelik,Türkiye'nin yanı başındaki Suriye'de savaş, batıdaki ülkelerde ise ekonomik kriz, bu yaşananlara karşılıkTürkiye'de temel atma, kalkınma ve gelişme olduğunu söyledi. Tüm dünya ülkelerinin Türkiye'ye imrendiğini konuşmasında belirten Bakan Çelik, konuşmasına şöyle devam etti:

"Avrupa'ya gidiyoruz diyorlar ki Türkiye muazzam bir yıldız, Ortadoğu'ya gidiyoruz diyorlar ki Türkiye'de muazzam gelişme var, Asya'ya gidiyoruz Türkiye'ye imrenme var, bunun kıymetini bilmek lazım, eğer bunun kıymetini bilmezsek bize de sıkıntı yaşatırlar. Unutmayın, bu millet aziz bir millettir, tarih boyunca dünyaya şan vermiştir, şeref vermiştir vermeye de devam edecektir."

EROĞLU, 'TÜRKİYE'NİN SON 10 YILIDA DAĞLAR KADAR FARK VAR'

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, DSİ aracılığıyla şu ana kadar bin 128 tesisi faaliyette alarak millettin hizmetine sunduklarını ifade edip Türkiye'nin son 10 yılı mukayese edildiğinde, arada 'dağlar kadar' fark olduğunu söyledi.

Türkiye'nin artık tüm dünya ülkelerinde sesinin gür ve başının dik olduğunu kaydeden Eroğlu, şunları söyledi:

"Ülkemiz yarı kurak iklimde bulunduğu için susuz tarım yapmak mümkün değil. DSİ marifetiyle önemli çalışmalar içerisindeyiz. Bizden önce 3,5 yıl görevde kalan hükümet sadece DSİ ile 9 tesis açtı. Biz ise sadece Şanlıurfa'da bu süre içerisinde yüzlerce tesis açtık. Türkiye'de bir yılda 300'den fazla DSİ olarak tesis açıyoruz. Şu ana kadar bin 128 tesisi faaliyete alarak, aziz milletimizin hizmetine sunduk. Göletler hariç 206 adet baraj inşa ettik. 11 milyar dekar araziyi suladık. 49 şehirde yaklaşık 41 milyon vatandaşa içme suyu ulaştırdık. Daha birçok devasa çalışmaları halkımızın hizmetine sunma gayreti içerisindeyiz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık