Ana Sayfa Urfa Haberleri Başkan Atilla: Halkımız Darbe Girişimini Püskürtmüştür

Başkan Atilla: Halkımız Darbe Girişimini Püskürtmüştür

Darbe girişiminin vatandaşların dik duruşu sayesinde püskürtüldüğünü hatırlatan Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, "Türkiye eski Türkiye değil" dedi.

Giriş Tarihi: 16 Temmuz 2016 Cumartesi 13:48
Başkan Atilla: Halkımız Darbe Girişimini Püskürtmüştür
"Fethullahçı terör örgütünün darbe girişiminin ilk saatlerinden itibaren ilçe emniyet müdürlüğünde demokrasi nöbeti tutan Belediye Başkanı Menderes Atilla, darbe girişiminin akamete uğratılmasının ardından sabaha karşı hükümet konağı önünde vatandaşlara bir konuşma yaptı. "

Darbe girişiminin vatandaşların dik duruşu sayesinde püskürtüldüğünü hatırlatan Başkan Atilla, "Türkiye eski Türkiye değil" dedi. Başkan Atilla, sözlerine şöyle devam etti: "Askerin içine sızmış bazı hainler tarafından ülkemizde bir darbe teşebbüsünde bulundular. Ancak halkımız sokaklara dökültü, tankları darbecilerin elinden aldılar, askerlerin ellerindeki silahlarını ellerinden aldılar ve bu askeri darbe girişimini püskürttüler. Eğer halkımız sokaklara inmeseydi belki de bu saatlerde askeri darbe gerçekleşmiş olacaktı. Ancak bu şerefli halk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktı.

Daha önce de söylemiştim. Darbeler dönemi bitti. Türkiye eski Türkiye değil, halk eski halk değil. 60 İhtilalinde Başbakan Adnan Menderes'i idam etmişlerdi. Ancak bugün başbakanı veya Cumhurbaşkanını idam edebilmeniz için 79 milyon vatandaşı idam etmeniz gerekir."

 

 

kaynak: urfahabersitesi.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star