Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN BAYDİLLİ SERTİFİKA DAĞITTI

BAŞKAN BAYDİLLİ SERTİFİKA DAĞITTI

Karaköprü Belediyesi ve KOSGEB işbirliğinde düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimi kursunu başarıyla tamamlayan 30 kursiyere sertifikaları dağıtıldı.

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2016 Perşembe 10:30
BAŞKAN BAYDİLLİ SERTİFİKA DAĞITTI

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçe Belediyesi ile Küçük Orta Ölçekli Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB ) Şanlıurfa İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen “Girişimcilik” eğitim kursu tamamlandı.

Kurs Eğitmeni Harran Üniversitesi emekli öğretim elemanı Rafet Yılmazoğlu tarafından verilen eğitimi başarıyla tamamlayan 30 kursiyere sertifikalarını Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli verdi.

Kültür Merkezinde düzenlenen sertifika dağıtım törenine; Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Belediye Başkan Yardımcıları, Karaköprü Belediye Meclis Üyesi ve girişimci adayları katıldı.

Sertifika dağıtım töreninde konuşan Başkan Metin Baydilli, “Hükümetimiz gençlerin önünü açmak, gençlerin gerçekten ekonomiye katkı sağlaması ve gençlerinde hayatın içinde bende varım demesi için proje üretti. Bizde sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde KOSGEB ile işbirliği yaparak uygulamalı girişimcilik eğitimi kursunu açtık. Bugünde kursu başarı ile geçen kursiyerlerimize sertifikalarını dağıtıyoruz. Verdiğimiz sertifikalarla kursiyerlerimiz kendi işyerlerini açacaklar. Açacakları iş yerlerinde gerek ailelerine, gerek kendilerine ve gerekse ekonomiye katkı sağlayacaklar” dedi.

Kurs Eğitmeni Harran Üniversitesi emekli öğretim elemanı Rafet Yılmazoğlu ise, girişimcilik kursunun açılmasına destek veren başta Karaköprü Belediyesi ve KOSGEB İl Müdürlüğüne teşekkür etti.

Daha sonra Başkan Baydilli, uygulamalı girişimcilik kursunu başarı ile bitiren kursiyerlere sertifikalarını dağıtarak, yeni kuracakları işyerlerinde başarı ve bol kazanç dileğinde bulundu. 

Girişimcilik kursuna katılan kursiyerler ise, girişimcilik kursunun açılmasından dolayı Karaköprü Belediyesi ve KOSGEB’e teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık